J— 718 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT liniën van compagniëen in compagniescolonne geformeerd, met vieren uit de flank, met 10 M. interval tuaschen de compagnieën. De compagniëen werden verdeeld in groepen van drie, ieder onder eenbataljonscom- mandant en in twee liniën ge plaatst, negen compagniëen in voorste linie,drie daarachter in 2e linie. Op 10 Me- "°V ter afstand achter (J ^Sjj^ ,je yoorste linie marcheerden de mortieren en enkele geniesol daten, terwijl de 2e linie op gelijken afstand daarachter volgde. De regiments-com mandant marcheerde bij de tweede linie en het verband iu de geheele colonne, zoowei van voor naar achteren als van den eenen naar den anderen vleugel, werd onderhouden middels verbindingsrotten en werd op 100 M. voorafgegaan door verkenners. Het spreken was gedurende den marseh verboden, maar als de verbin ding verloren ging, werd het langs de colonne doorgegeven en werden maatregelen genomen om deze middels patrouilles weder te herstellen. Het doel was de Tangshihtun redoute, die omsingeld en langs de keel genomen moest worden, en voor dit doel moest de colonne zich op 200 M. van het werk ontwikkelen. Een officier wees den weg voor iedere groep van 3 compagniëen middels baken en merkteekens als hoornen en kerkhoven, die echter in grooten getale aanwezig waren. Er werd geen gebruik gemaakt van sterren en het compas. Onder deze omstandigheden genomen, was de marsch niet succesvol en werd zóó langzaam opgeschoten en waren de halten zóó veelvuldig, dat de dag begon aan te breken toen de colonne zich begon te ont wikkelen. De Russen openden nu het vuur en joegen de troepen in verwarring terugen om de officieren te helpen in het herstellen der orde gelast te de regimentscommandant aan de mortieren voorwaarts te gaan en het vuur te openen. Om den weg voor de mortieren vrij te maken werd een paar man schappen gelast terug te gaanhet noodlottige woord bereikte de rest en het geheel viel terug. De tegenstoot van eene colonne, samengesteld uit uitgekozen man schappen, had geen succes op de 8e Divisie, daar de troepen zich er Tio^n, Formatie der -- compagnieën. fio cVO. een compagnie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 100