INDISCH MLI1TA1R TIJDSCHRIFT 719 natuurlijk op beriepen, dat van hen geen succes kon worden verwacht, waar een corps d'élite had gefaald De aanval van een deel van het Japansche 4e Legerkorps, gedurende den slag aan de Sha-IIo, op een verlaten en rotsachtigen heuvel met twee pieken, bekend als Sankuaishihshan, is een leerrijk voorbeeld van nachtelijke operaties (schets 2 v/d bijlage). Gedurende het eerste stadium van den slag hielden de voorste troe pen van het le en 10e Russische Legerkorps de lijn van Sankuais hihshan, door Nanshan tot aan de Lotashangroep bezet, ofschoon de Tempelheuvel door de Japanners was genomen, die eveneens de Shi- liho vasthielden, Noord-West van dat punt gelegen. Het open terrein gelegen tusschen de Shi-li en Sankuaishihshan en Nanshan, die ongeveer 1-J- mijl van elkaar liggen, is licht golvend, be ploegd land, maar het werd door de Japanners te open bevonden om een aanval bij dag te rechtvaardigen. Er werd besloten deze ruimte van omstreeks een mijl tot Sankuaishihshan en twee mijlen tot Nanshan, gedurende den nacht van 11 op 12 October over te steken. Aan de 10e Divisie werd toevertrouwd den aanval op deze plaatsen uit te voeren, en van hare brigades werd de 8e aangewezen om op te rukken tegen Sankuaishihshan en de 20e Brigade tegen Nanshan, de laatste in samenwerking met de 15e Brigade van de 2e Divisie, die van den Tempel-heuvel op Lotashan zou marcheeren. Aan de 8e Brigade was aangewezen het terrein Noord-west van de lijn getrokken van Shohu tot het N. van Nanshan en de Brigade moest de Shiliho over steken Zuid-Oost van Gujatsz. De 20e Brigade moest naar Nanshan marcheeren en de Shiliho passeeren tusschen Shohu en Zenchatsz. De 20e Kobi Brigade moest als divisie-reserve marcheeren in het interval tusschen de beide andere en 500 Meters daarachter. De 8e Brigade ging vooruit met het 40e Regiment op den rechter vleugel, het 10e Regiment op den linkervleugel. De voorste linie werd gevormd met vier bataljons, twee van ieder regiment in linie marcheerende met twee gelederen. De afstand tusschen de bataljons bedroeg 45 M., tusschen de regimenten 50 M. De respectieve regiments commandanten marcheerden in de ruimte tusschen hun twee voorste batajons. De overblijvende bataljons van de brigade vormden een ondersteunings troep onder den brigade-commandant en volgden, zich bewegende in liniën van compagnieën in compagniescolonne met kleine tussckenruim- ten, de voorste op een afstand van 325 Meters. De ondersteuningstroepen waren echter niet vereenigd, want het bataljon van het 10e Regiment marcheerde achter den linkervleugel van de voorste linie en dat van het 40e Regiment sloot het interval tusschen zijn twee voorste bataljons.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 101