in irii ui ir4 ii in i INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 721 linie van iedere brigade om de gidsen te helpen in het houden van de richting. Zooals men kon verwachten, was er veel verwarring gedurende het voorwaarts gaan van de 8e en 20e Brigade en bovendien verloor de laatste de richting na het verlaten van een pad, dat van Zenchatsz naar Nanshan leidde. Bij de 8e Brigade verloor het ondersteuningsbataljon van het 10e Regiment eveneens de voeling, maar vond de colonne terug door het uitzenden van verkenners, die Sbohu bereikten. Ervan bewust zijnde, dat zijne brigade zich in Noord-Westelijke richting van dat dorp be woog, marcheerde de bataljonscommandant in deze richting en her kreeg zoo zijne plaats. Eveneens geraakte het rechter bataljon van de 20e Brigade geschei den van de colonne, maar herkreeg zijn plaats middels patrouilles, die de patrouilles ontmoetten, die afgezonden waren door zijn linker vleugel bataljon. De verwarring bij de 8e Brigade werd ten slotte zoo ernstig, dat de brigadecommandant het uiterste middel toepaste n.l. het veranderen der formatie van zijn voorste linie tot eene linie van compagniëen in compagnies-colonne met vieren uit de flank met 25 Meters interval tusschen de compagniëen, 50 Meters tusschen de bataljons en 60 Meters tusschen de Regimenten. 8e Brigade. i i Spoedig nadat deze formatieverandering was afgeloopen ontmoette de 8e Brigade de Russische voorposten, 600 ;'i 700 M. van Sankuaishihshan, die geheel terugtrokken. Op het gegeven alarm opende de Russische bezetting van den heuvel, van het dorp en van uit de loopgraven een hevig geweervuur en de 8e Bri gade nu een duidelijk doel hebbende, marcheerde tegen de vuurstralen op. Het vuur was zoo hevig en aanhoudend, dat de commandant van de 20e Brigade, misschien omdat zijne manschappen zich verloren voelden, misschien omdat hij geen waarde hechtte aan een naar Nans- han oprukken met eene nog niet genomen stelling op zijn flank, mis schien omdat hij eene ramp duchtte bij de 8e Brigade, ofwel het mag gemakkelijk zijn een andere reden op te geven waarom hij het deed, zijne troepen half links liet wenden eene moeilijke beweging in verband met de formatie en de omstandighedenen op Sankuaishihshan aan rukte.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 103