fflededeelingen. Preanger militaire Bippische Sporfuereeniging, Yan uit Tjimahi verzocht men ons het volgende op te nemen Sedert de komst van de bereden wapens te Tjimahi, deed zich al spoedig de behoefte gevoelen, om door middel van eene Hippische vereeniging de paardensport ook in de Preanger te doen beoefenen. In bijna alle plaatsen waar bereden wapens in garnizoen liggen bestaan dergelijke vereenigingen, doch nergens vindt men de voordeelen die de Preanger biedt, waar vooral het koelere klimaat het beoefenen van sport zoo aangenaam maakt. Daarom werd nu eenigen tijd geleden met groot enthousiasme de „Preanger Militaire Hippische Sportvereeni- ging" opgericht. Artikel 1 harei statuten „De vereeniging stelt zich ten doel de beoefening van de Hippische sport in den meest uitgebreiden zin te bevorderen" en art. 2, „Ter bereiking van dat doel houdt zij oefeningen in het terrein als anderszins en tracht o. m. door het houden van wedstrijden de lust tot deelneming in rijkunstiae oefeningen te bevorderen" zeggen genoeg om te laten zien, dat voor de officieren in de Preanger een aangename en nuttige tijd kan aanbreken. Hoewel Tjimahi als de bakermat van de vereeniging kan worden beschouwd, leveren de garnizoenen Bandoeng, Batoe djadjar en Padala- rang eveneens een belangrijk aantal leden en zullen de oefeningen zooveel mogelijk daar gehouden worden, waar ieder ze zonder bezwaren kan mede maken, terwijl het zeer op prijs zal worden gesteld, wanneer niet-militaire liefhebbers van de paardensport als lid wenschen toe te treden. Als bestuursleden te Tjimahi hebben zich beschikbaar gesteld de heeren W. A. Blits, Kapitein der artillerie als president, tevens alge meens leider der oefeningen, L. P. van Temmen, le Luitenant der artillerie als secretaris en Grvan Duim, militair paardenarts 2e klasse als penningmeester, terwijl in elk garnizoen waar minstens 3 personen lid zijn, een tweede secretaris voor de regeling aldaar zorg draagt. De jonge vereeniging mocht het genoegen smaken, dat door den Afdeelingscommandant, de kolonel der Infanterie K. van der Maaten, het hem aangeboden beschermheerschap werd aanvaard. Terwijl er door de vereeniging naar gestreefd zal worden door aansluiting met de andere op Java bestaande hippische vereenigingen de paardensport over geheel Java zooveel mogelijk te bevorderen, hoopt zij ook in de toekomst wanneer zij wat krachtiger zal zijn, door samenwerking met de Preanger Weldloopsocieteit een toestand in het leven te roepen zooals te Batavia en Semarang reeds bestaat, waar door ook bij de te Bandoeng te houden races een speciaal nummer voor de vereeniging zou kunnen worden gereden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 118