gedachtengang gebaseerde voorbereiding heeft doorgemaakt, is de z. g. hoogere dressuur slechts kinderwerk. De oefeningen zijn: a. volgen aan de lijn, b. zitten en blijven zitten, c. liggen en blijven liggen, d. onmiddellijk gaan liggen op Co. en wenk op de plaats, waar de hond zich bevindt (op alle afstanden), e. volgen vrij aan den voet, f. zich voorwaarts begeven op Co. of wenk, g. halt houden op Co. (één stoot tirailleerfluit), h. opnieuw voorwaarts gaan op wenk, i. terugkomen op Co. of wenk (eenige stooten tirailleerfluit), j. zich naar rechts of links begeven op Co. met armbeweging, k. het oversteken van rivieren, ravijnen enz. op Co. en wenk, l. weigeren van aangeboden, toegeworpen en gevonden voedsel, m. afleeren van wentelen in vuil, n. afleeren van najagen van wild, katten, hoenders enz. (jachtvrij), o. afleeren van nazetten en aanblaffen van auto's, rijwielen, enz., p. het blaffen (z.g. ,luidgeven") op Co. en het afleeren van noodeloos blaffen en janken, q. het gewennen aan het schot (schotvastheid), r. bij bedreigen met houwwapen voor houwen uitwijken en aanblaffen, zonder aan den haal te gaan (stokvastheid), s. het afbreken of doorzetten van verschillende hande lingen, t. het versnellen of vertragen van het tempo, u. het overwinnen van hindernissen (zwemmen, klimsprong, hoog-, breed- en hoogbreedsprong), v. 't zoeken van personen op spoor, w. 't opstooten van personen uit af te zoeken terreinen (zon der spoor), x. aanblaffen en stellen (zonder bijten indien de persoon ligt of stilstaat), ij. overbrengen van berichten, INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 751

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 135