kendragers, te nemen van de muzikanten en hulp-muzikanten, artillerie te voet en de pioniertroepen. Zij worden echter bij hooge uitzondering gebezigd en uitsluitend op bevel der troepen-commandanten. Zii dragen den rooden armband. Frankrijk. Per divisie 236 ziekendragers bij de troepen (brancardiers régimentaires), een ambulance met 92 ziekendragers (brancar diers d'ambulance) en de muziekzij dragen allen het Piooöe- Kruis embleem. Cavalerie en artillerie hebben geen ziekendragers, hierbij zijn lichte voertuigen der ambulances ingedeeld. Zoodra de gevechtsformatie wordt aangenomen, treden de ziekendragers (br. rég.) uit, wachten de voertuigen van den ge neeskundigen dienst, die bij elk regiment behooren, in, deponee- ren er hun ransels en nemen hun geweer en bandoulière. Onder commando van hun korporaal vormen zij, onmiddellijk achter de reserve van het regiment, de posies cle secours. Hun taak is het gevechtsveld af te zoeken, zoonoodig eerste hulp te verleenen, de gewonden te brengen naar de „postes de secours". De muzikanten deponeeren hier hun instrumen ten en vormen dan een schakel (de relais de brancardiers) tusschen de „postes de secours" en de „relais d'ambulances", die meer achterwaarts gelegen zijn. Zij zijn uitsluitend de ziekendragers der ambulances behulpzaam om de gewonden van de „postes de secours" naar de „relais d'ambulances" over te brengen, mogen niet in de gevechtslinie komen en geen wonden verbinden. De ziekendragers der ambulances doen dienst in die inrichtingen en vervoeren gewonden van de „postes de secours" naar de ambulances. Engeland. Per compagnie 2 ziekendragers gevormd onder leiding van officieren van gezondheid en de ziekendragers der drager-com pagnieën. Per brigade van 4 bataljons een drager-compagnie, waarbij 110 dragers en per 3 regementen cavalerie één drager-com pagnie te voet. Ieder van deze compagnieën kan worden verdeeld in twee 768 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 152