over uitblijven van den trein. En dit bevreemdt ons temeer, omdat er zoo op gewezen wordt, in een der reglementen, hoe noodig het is te zorgen dat de man eiken avond zijn bagage heeft. Ingekwartierd (Billeting) is er niet. Er zijn overal tentbi- vaks betrokken, terwijl de voorposten hun gewone stukken waterproof-linnen hadden. Elke man kreeg 2 dekens en een waterproof zeil. Hij kon zich er in wikkelen of een tentje ervan maken of het met die van anderen verbinden en zoo een groot afdak maken. Verder was er bij de veld wachten wat licht draagbaar kookgereedschap, waarop we het ontbijt zagen gereed maken. Voor ieder een flink stuk gebraden vleesch, met eenige scheppen nat en brood. De veldwachten hadden den nacht doorgebracht onder den blooten hemel of onder een heg aan den kant van den weg, om zij 't ook een weinigje beschutting te hebben. Het toeval wilde juist, dat de eerste nachten verbazend koud waren, in Ierland was zelfs nachtvorst waargenomen. Geen wonder, dat ieder hunkerde naar het oogenblik om weer op weg te kunnen gaan. Toch moest, zelfs voor dien enkelen dag, eerst behoorlijk geschoren worden, 't Was den Terri torials en hunne officieren ook wel te vergeven, dat ze dassen en foulards gebruikten tegen de koude, doch „Soldierlike'' was 't niet. De kleur der veld uniform is grijsgroen of geel groen bruin, een kleur moeilijk te beschrijven, maar anders dan de in Indië bekende khaki. Het is wel moeilijk enkele personen tegen de gewone achter gronden van heggen en boschperceelen te onderscheiden, althans voor het bloote oog. Bij zonbelichting vallen de massa's toch op, 't zij door hunne regelmatige lijnen, 't zij door hunne schaduwen. Maar in tirailleurliniën zijn de doe len minder markant en was er meer begroeiing geweest, dan zou 't richten heel veel moeilijkheden hebben opge leverd. Het viel ons op, hoe de ransels van enkele ba taljons, van een lichtere stof gemaakt, in de liggende hou ding duidelijk afteekenden en hoewel de man gedekt was. geen twijfel overlieten omtrent de plaats van den eigenaar. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 633

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 15