tot de vroeger steeds gebruikte verkennings-organende ca valerie en de infanterie. Men liet zich door dit échec echter niet ontmoedigen en den volgenden dag werden wederom vluchten gedaan, die nu echter met een schitterend succes bekroond werden. Deze verkenningen geven een zoo goeden kijk op hetgeen met eene vliegmachine in dat opzicht kan worden bereikt, dat wij 't wenschelijk achten die hier uitvoerig te bespreken. Den 13en September gaf de Generaal Picquart, Commandant van het 2e Legerkorps aan den Luitenant Sido de opdracht eene verkenning te gaan verrichten, waarbij hem werd op gedragen om, eene bepaalde route volgende, de opstelling der vijandelijke troepen vast te stellen. Hoewel het weer niet .zeer gunstig was koud, mistig en een vrij sterken wind vertrok de Luitenant Sido met den adjudant Ménard om 6 uur precies uit het vliegpark t'e Poix. Onmiddellijk na de opstijging werd eene hoogte genomen tusschen 3 a 400 M. die spoedig werd vergroot tot 500 M. Ha eenige kringen boven het vliegpark te hebben beschreven, verdween de machine in de voorgeschreven richting. \roor de in 't park achterblij venden was 't nu eeD tijd van spanning. Zouden zij slagen? Het toestel verdween spoedig geheel uit 't ge zicht, om 7 uur werd het weder zichtbaar en landde zonder eenig ongemak om 7 u. 5 min. De resultaten waren schitterend. Ten einde een juisten indruk daarvan te verkrijgen zullen we het daarover uit gebracht rapport van den Luitenant Sido in zijn geheel hier laten volgen 2de LEGERKORPS. Verkenning op den 13en September 1910. Adjudant Ménard bestuurder. Luitenant Sido waarnemer. Ter voldoening aan de ontvangen order, zijn wij om 6 uur uit het park te Poix vertrokken en hadden in opdracht de volgende route af te leggen: Saint-Romain, Dargies, Som- méreux, Gempuis, Grez, Thieulloy, Gaudechart, Fontaine, La- 784 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 168