soganne, Roy, Boissy, Morvilliers, Omécourt, Freuquières, Sar- cus, Agnières, Méreaucourt, Equennes, Poix. Deze route afstand 60 K.M.—is van punt tot punt gevolgd, op eene gemiddelde hoogte van 500 M, in een uur en 5 mi nuten. De landing had plaats te Poix te 7 u. 5 min. Y.M. Verkregen resultaten 6'- Te Thieulloy, 3 escadrons chasseurs te paard, in marsch- colonne, front naar het Noorden, aan den Z. rand van het dorp op den weg van Thieulloy naar St. Maur. 6S0 Te Freuquières, eene brigade infanterie op marsch naar het Oosten, op den weg van Freuquières naar Brombes. Het gros was aan den uitgang van Freuquières. Tweeafdee- lingen artillerie in park, aan den Z. uitgang van Freuquières op den weg van Freuquières naar St. Arnault. 632 Hoogte 213. Op 1800 M. ten N. van Freuquières, 2 Compagnieën op voorposten, een front naar het Noorden, de andere naar het Noord-Oosten, a cheval op den weg Freuquiè res Sarcus. De eene Compagnie heeft loopgraven voor tirailleurs ten W. van den weg, de andere sectie-loopgraven ten O. daarvan. Een vliegmachine „Blériot" bevindt zich achter de Com pagnie die staat ten W. van den weg Freuquières Sarcus; waar zij zoo juist geland is. Wij hebben haar gedurende 3 minuten in haar vlucht gevolgd. 640Agnières.— Eene Compagnie in marsch-colonne van A- gnières naar Méreaucourt in het ravijn de Saint Martin de Poussis. Naar aanleiding van deze verkenning en de daarbij verkregen resultaten door reporters geïnterviewd gaf de Luitenant Sido de volgende verklaringen Ondervraagd of 't gemakkelijk was geweest om de aangege ven route te volgen, gaf hij ten antwoord, dat dit zonder eeni- ge moeite had kunnen geschieden. De kaart was gemakkelijk te volgen, zoodat die hem de noodige aanwijzingen kon ver strekken, die hij aan den bestuurder overbracht. Op de vraag of de troepen gemakkelijk in het terrein waren te ontdekken en te onderscheiden en of het vaststellen der sterkte eenige bezwaren opleverde, luidde het antwoord: dat noch het een INDISCH MILITAIR TIJDCHRIFT 785

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 169