Dit is een betrekkelijk nieuwe stof, zeer licht, dun, water dicht in vrij ruime mate, en poreus d. w. z. in tegenstelling met de gummi-jassen zijn deze niet warm. Men kan ze in de warme zomerdagen gerust dragen zonder het gevoel te hebben in een broeistoof te loopen. De stof is nog vrij duur, gewone regenjassen kosten in Nederland 30 gld. x). Wij hebben voor onze mantels en burnous nog geen stof, die geschikt is voor de tropen. De burnous of overjas wordt uit den aard der zaak weinig gedragen, omdat, al is de serge nog zoo dun, de jas te warmis. Ook de mantel vangt teveel water op. Even in een bui en er zitten eenige kilo's water in. Burbury heeft dat niet, is licht en kan bovendien op reis en te paard zonder eenig bezwaar in een klein volume samen- gerold worden meegenomen. De officieren hadden jassen van een grijsblauwe kleur, doch overigens van vorm en snit zoo als iedereen ze droeg. Ik zag er geene onderscheidingstee kenen op. Sabels werden voor een overgroot deel in lederen scheeden gedragen. De officieren hebben de gordel boven den jas, terwijl de bekende schouderriem het scheefhangen belet. Alle leder werk is bruin. De kaartenhouder was onpractisch en moest afzonderlijk worden gedragen aan een ïiem, omdat de afmetingen te groot waren. Het was een soort portefeuille, waarvan de eene zijde van celluloid was. In dat opzicht is de celluloid kaartenhouder van den Alg. Ned. Wielrijders- bond veel practischer. Deze is maar 11 cM. breed, bestaat uit 2 bladen stevige celluloid, zoodat 2 zijden van het kaarte blad zijn af te lezen en past in eiken borstzak. Veldflesschen waren er in vele modellen voorhanden, vreemd keken we op bij de yeomanry op een van de zadeltasschen ook nog een geëmailleerd kopje te zien bengelen. Het etensblik of de eetketel is minder diep dan het onze, heeft geperste, dus ron de randen en hoeken en vouwt platter samen. Daardoor staat 't minder bloot aan beschadigingen. Vooral het perswerk en het vermijden van scherpe hoeken leek me bijzonder hygiënisch. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 635 1) Vermoedelijk is dit dezelfde stof, die in een advertentie v li M. W. BI. No. 611911 wordt aanbevolen door Ferd. Junge Braunschweig. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 17