van vreemde Legers, Engeland, 3apan. nieume organisatie Dan de d er p I egin gs trein en Dan bet gemobiliseerde Engelsche leger. Volgens de oude regeling werd in de verpleging op de volgende wijze voorzien le. bij den man reserveration voor één dag, 2e. in den bagagetrein 1 veldration en 2 rations thee, suiker, zout en peper, 3e. in den verplegingstrein 1 veldration en 1 reserveration, 4e. in de vivreparken 3 veldrations. Thans geschiedt zulks op de volgende wijze: le. aan het hoofd der troepen marcheeren detachementen belast met de exploitatie van de plaatselijke hulpbronnen en de requisitie, 2e. de man draagt 1 veldration en 1 reserveration 3e. aan den staart der troepen-colonnes marcheeren de divisietreinen, die een compleet ration vervoeren en iederen dag worden aangevuld uit verplegings8tations ingericht op de spoorbanen. De verbinding tus- schen deze beide inrichtingen wordt onderhouden door automobiele last wagens. De verplegingsstations zelve worden weder aangevuld door veldbak- kerijen en veidslachteiijen, die meer naar achteren liggen en voor wat betreft de overige levensbehoeften van uit magazijnen. De verbin ding wordt onderhouden per spoor. 4e. op twee marschdagen achter de troepen marcheeren nog met paarden bespannen treinen, die twee dagen vivres vervoeren en be stemd zijn om in de verpleging te voorzien, wanneer de andere ver plegingsdienst niet werkt. Deze treinen nemen de plaats in van de vroegere treinen en vivre parken, die samen vier dagen levensmiddelen vervoerden. De reorganisatie, die eensdeels een gevolg is van de ervaringen, opgedaan bij de jongste Engelsche manoeuvres, waarbij bleek, dat de lange treinen van een gemobiliseerde divisie veel moeite hadden om langs de wegen vooruit te komen, anderdeels van die opgedaan met de verpleging vau het 3de legerkorps bij de jongste Fransche manoeuvres in September, zal weldra worden ingevoerd. Rev. Mil. A. E. Mei11. Organisatie der Artillerie. Volgens „Die Japanische Armee im Jahre 1910" en „le Japon mili taire" bestaat de Japansche artillerie thans uit 25 regimenten veldartillerie,

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 185