Statie. Vereenigde Staten. Geen liggende kragen meer. 804 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT Bet Draagstuk der SnfanteriebeiDapening. Terwijl de ombewapening van de veldartillerie met het nieuwe Kruppgeschut nog niet voltooid is, en de uitrusting van het leger met houwitsers, bergkanonnen en mitrailleurs nog steeds op oplossing wacht, verschijnt aan den horizon reeds weer een vraagstuk van groot belang, n. 1. de ombewapening der infanterie. Jaren lang heeft Italië met zijn 6, 5 ml. geweer M. 91 vooraan in de rij der modernbewapende legers gestaan, doch gaandeweg is het door andere staten niet alleen ingehaald, maar Frankrijk, Oostenrijk, Duitschland, Zwitserland, Spanje en Japan hebben door nog meer moderne kruitsoorten en verbe terde projectielconstructie grootere aanvangsnelheden en gestrektere banen bereikt. Japan heeft dit resultaat met hetzelfde kaliber als Italië verkregen, het schijnt alzoo niet noodig om zooals een Italiaanseh militair blad onlangs mededeelde, tot een grooter kalber over te gaan, daar de veranderingen ook aan het 6,5 mM. kaliber zijn aan te brengen. De technische ontwikkeling dringt echter naar de invoering van een automatisch geweer, waartoe Frankrijk en Engeland reeds prijsvragen hebben uitgeschreven. Voor het Italiaansche leger, dat aan wielrij ders afdeelingen groote beteekenis toekent, heeft bovendien een auto matisch geweer bijzondere beteekenis. Desondanks is men in Italië nog niet tot practische resultaten gekomen. (M,W. BI48'11). Het M.W. BI No 77'11 voegt hieraan toe, dat volgens couranten berichten thans in Terni 6000 automatische geweren in bewerking zijn, die zijn bestemd voor de nieuw opgerichte wielrijdersafdeelingen. Het model werd voor een millioen gekocht van de uitvinders Genovesi en Bevelli, de werkplaatsen te Terni hebben er echter zooveel veran deringen aan gebracht, dat het nu met eenig recht „automatisch ge weer Terni" genoemd mag worden. Volgens het M.W.B1. No. 78'11 worden in het Amerikaansche leger, waar men reeds vele jaren de omgeklapte kraag op de uniform aantrof, thans die kragen voor de officieren weer vervangen door staan de kragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 188