INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 809 is dient alzoo het eindcijfer op deze afdeeling met een bedrag van f 2 765 450.te worden verminderd. Boofdsiuk II. Uitgaven in Indië. Onderafdeeling 125. Reeds sedert geruimen tijd is gebleken dat de formatie van bet personeel bij het Hoofdbureau der infanterie (Iïe Afdeeling van het Departement van Oorlog) in verband met de zich steeds uitbreidende werkzaamheden te gering is. Hieraan is in de laatste jaren tegemoet gekomen door bij het wapen der infanterie ten behoeve van genoemd bureau een kapitein boven de formatie van het leger te voeren doch waar hoofdzakelijk de chef met bezigheden van allerlei aard is overladen, is het duidelijk dat ter zake niet kan worden volstaan met bedoelden kapitein in de formatie op te nemen, doch dat het noodig is, bij het bureau een tweeden hoofdofficier te plaatsen. Gelet op den voor dezen titularis weggelegden werkkring en in aanmerking genomen dat zoowel in het belang van den lande, als in dat van het officierskorps moet worden omgezien naar middelen om in den tragen gang der promotie verbetering te brengen wordt het noodzakelijk geacht om voor deze uitbreiding een hoofdofficier te bestemmen met den rang van kolonel. Aan dezen maatregel zou, indien hiertegenover geen bezuinigingen konden worden gesteld, eene vermeerdering der jaarlijksche uitgaven zijn verbonden van nagenoeg f 16 586. 1 Door de reeds .bevolen legering te Bandoeng van het tot nog toe over twee garnizoenen verdeelde 15e bataljon infanterie kan de legerfor- matie echter worden ingekrompen met het personeel genoemd in de voorlaatste alinea van 29 dier formatie, te weten: 1 majoor, 1 luitenant-adjudant, 1 stafschrijver, 1 staftamboer, 1 stafhoornblazer en 2 korporaals meesterswerklieden. Deze inkrimping gaat gepaard met eene bezuiniging van nagenoeg t 13 782.—. Bovendien vervalt bij de totstandkoming van den beoogden maatregel het hoogere traktement ad f 600.'s jaars, thans toegekend aan den op den chef van het bureau volgenden hoofdofficier, zoodat het scheppen van de onderwerpelijke betrekking eene meerdere uitgaaf zal vergen van f 2204. Ook zal bij uitbreiding van het personeel met een kolonel de tijde lijk boven de formatie gevoerde kapitein niet meer noodig zijn waar door eene besparing van 6300.- wordt verkregen, zoodat ten slotte blijkt dat de kolonelsplaats kan worden gecreëerd, zonder dat hieruit verhooging van het budget voortvloeit. 1) Hier en in het volgende is het gedeelte, dat die verdeeling van de kosten over de verschillende onderafdeelingen behandelt, bekort. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 193