van het publiek te brengen, er ten langen, langen leste wel verbetering in deze aangelegenheden zal komen. Een begin ten minste werd reeds tot stand gebracht ten opzichte van het inkomen der luitenants en blijkens het Indisch Ontwerp zal nu ook een periodieke tractementsver- hooging voor kapiteins, ongeveer op de wijze als H.Y. op blz. 610 aangeeft, op de begrooting van 1912 worden gebracht, terwijl volgens de redactie van dit tijdschrift ook wijzigings voorstellen voor de verlofstractementen in bewerking zijn. Door de practijk geleerd, hoe lang het gewoonlijk duurt, voordat voor ons Leger op financieel gebied verbeteringen toegestaan worden en daardoor tot het vermoeden komende, dat het verbazend veel moeite kost om deze er door te krij gen, daar rijst de vraag, wanneer dan wel die nieuwe rege ling der verlofstractementen haar beslag zal krijgen, en of het niet wenschelijk ware geweest om bij de voorbereiding der verloven wegens zesjarigen dienst ook tevens die regeling in gereedheid te brengen. Wellicht echter zouden we dan nu nog op die nieuwe be palingen omtrent de verkorte verloven hebben moeten wach ten en is het daarom juist wel goed ingezien met de voor stellen dienaangaande niet te wachten en van een gunstig moment te profiteeren, de consequentiën daarvan tot een on derwerp van latere overweging makende 1). Niet alles in eens, uit vrees dan in het geheel niets te verkrijgen. Nadat er reeds lang sprake van verbetering van de kapi teins-inkomsten is geweest, zal deze dan eindelijk tot stand ko men, ten minste wanneer in Nederland geen moeielijkheden in den weg worden gelegd. Laten we nu deze verbetering eens vergelijken met wat door den schrijver van bovenaangehaald artikeltje als wen schelijk wordt geacht. Zooals men nu vrij wel algemeen als zeker hoort beweren, en uit mededeelingen omtrent de begrooting voor 1912 valt op te merken, zou de nieuwe regeling dan zijn, dat een kapi- 878 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1) Bovendien zal men nu bij de bepaling van de verlofstractementen rekening kunnen houden met de nieuwe kapiteins traetementen. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 264