tein na 17-jarigen dienst als officier een inkomen van 475 en na 20-jarigen diensttijd f 550 zal ontvangen. Het komt ons voor, dat een regeling als die door H.V. werd aangegeven, wel zoo verkiezelijk zou zijn te achten en dat er nog wel wat valt af te dingen op het gezegde, dat deze ongeveer overeenkomt met de thans officieel voorgestelde. Het scheelt o.i. nog al iets, öf men (zooals dat bijvoorbeeld nog niet zoo heel lang geleden bij de Infanterie gebeurde) eindelijk na veertien jaren dienst als officier tot kapitein is bevorderd en zoodoende recht heeft verkregen op 400 trac- tement, eerst over drie volle jaren een sprong kan maken van 75 en daarna nog een van dat zelfde bedrag, als men twintig jaren heeft gediend (en dus bijna of zelfs reeds ge heel aan het punt is gekomen, zooals dat voor het gros het geval is, om eervol uit Hr. Ms. militairen dienst te worden ontslagen) öf dat men na één jaar (dus met 15 dienstjaren) f 50 vooruitgaat en om de drie jaren telkens nog een verhoo ging krijgt van een zelfde bedrag. Bovendien is er in het voorstel H."V. een veel logischer opvolging van de verhoogingen, dan in de officieele regeling. Bij de luitenants zien wij immers, dat, nadat ze na vier jaren in maximum tot lsten luifenant bevorderd zijn, bij zes-, negen-, en twaalfjarigen diensttijd als officier telkens een verhooging wordt verkregen. Waar nu de bevordering tot kapitein plaats heeft tusschen de twaalf en veertien jaren, dit laatste aantal het maximum is, en op het oogenblik die rang ver kregen wordt na ongeveer dertien jaren, daar zou een voort zetting der driejarige perioden ook wel zoo logisch en rationeel en regelmatig zijn geweest. In het uiterste geval zou men dan na ongeveer een jaar als kapitein te hebben gediend, wederom met f 50 vooruit gaan en dit zou voortgezet worden na achttien- en een-en- twintigjarigen diensttijd. Rekent men nu, dat men met ongeveer twee en twintig jaren bij de Infanterie Majoor wordt, dan loopt men toch nog ongeveer een jaar op dat laatste tractement, voor er weer vermeerdering van inkomen door de bevordering komt. Een bevordering tot kapitein na twaalf jaren zal—gezien de INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 879

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 265