Daar staat onze officiersstand veel te hoog voor. Ook wenschen wij er beslist niet toe aan te sporen te handelen, zooals door een der groote vak-organisaties op intellectueel gebied alhier gedaan werd, namelijk de col lega's in het Moederland aansporen voorloopig geen gevolg te geven aan oproepen van uit Indië om dienst in deze landen te nemen, daardoor het bestaande gebrek aan werkkrachten nog zooveel grooter maken en zoodoende als het ware de autoriteiten dwingen om zooveel mogelijk aan hun eischen gehoor te verleenen, waardoor aldaar de tractementen ver meerderd werden. Dat is geen methode, die door officieren gevolgd mag worden. Doch wij wenschen door een waarschuwend woord te voor komen, dat men ons uit zuinigheid in sommige takken van dienst exploiteert, waardoor de loonstandaard in die takken sterk gedrukt wordt; wij wenschen er op te wijzen, dat naar onze meening de aldaar gevolgde weg niet de ware is; dat wij er wel voor moeten waken, dat wij door tevreden te zijn met een zeker bedrag boven ons tractement de burgers het moeielijk maken een werkkring te verkrijgen waaraan een zoodanig goed en aan hun eischen voldoend tractement ver bonden is, dat ze er behoorlijk van kunnen leven. Wij laten iedereen in deze vrij te gaan, waar hij dat ver kiest, om gehoor te geven aan zulke oproepingen, maar wij wijzen hier op de rotte plekken, daar wij vermoeden dat door belanghebbenden daar maar al te weinig aandacht aan wordt geschonken. En nu zijn er verscheidenen, wien het in het leger niet zoo in allen deele bevalt, die dus uitkijken naar een andere betrekking, waar ze meenen het beter te zullen hebben, doch bereiken ze op die wijze hun doel? Juist dat departement, dat het grootste aantal officieren noodig heeft, is het minst in staat om hun buiten het Leger een vaste, dus niet tijde lijke, betrekking te geven; zoo ver wij dat kunnen nagaan, is er op het oogenblik nog géén officier, die dat geluk deel achtig kon wordenalle zijn maar tijdelijk belast met de waar neming van die betrekkingen; zij zullen derhalve vroeg cf 890 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 276