Bet Indische Snelmiurberggeschut. Onze Remonteering. Wijziging in de ienue der intendance officieren en nan de militaire paardenartsen. 902 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT Ook op het schietterrein te Batoe Djadjar worden op het eogenblik met deze projectielen proeven genomen. Tevens worden hierbij me chanische tijdbuizen beproefd. Tegen October wordt het Kruppsche proef-berggeschut op Java ver wacht. Bij de beproeving hier te lande zal een vertegenwoordiger van de firma Krupp tegenwoordig zijn. Het Koloniaal Weekblad schrijft: Een vrees, die, als zij gegrond is, voor het Nederlandsch-Indische leger ook van beteekenis is, wordt geuit voor de remonteering van de Br.-Indische ruiterij met Australische paarden. Australië zou zelf een grootere behoefte aan paarden krijgen, en Europeesche legers zouden bovendien hun ruiterij van Austr. paarden willen voorzien, Daitschland wordt in dit verband genoemd, 't Zou zeker een bedenkelijk feit kunnen worden, want onze Ind. ruiterij voor ziet gemakkelijk in de bestaande behoefte, maar Twaarschijnlijk" komt het bericht ons niet voor, aangezien het Australische paard ei genschappen heeft waardoor het bij de vlugge paarden der Eur. cavalerie achter staat, terwijl 't aan een andar klimaat gewoon is en door den overtocht (vracht en verlieskans) zeer duur zou wor den. Intusschen stelle het legerbestuur tijdig een onderzoek in. v. d. B. Bepaald zal worden, dat voortaan beide bovengenoemde categoriën van officieren ook te voet sporen zullen dragen evenals de andere bereden officieren. Thans zijn de officieren bij de Vesting-artillerie ingedeeld de eenigen, die, hoewel ze bereden zijn, geen sporen mogen dragen. Zelfs de artillerie officieren bij de Pyrotechnische werkplaatsen, bij de Geweermakersschool, de artillerie constructie winkel enz. enz. dragen sporen, alleen die bij de Vestingartillerie niet. Zou die „ver bodsbepaling", nu alle tot het houden van een dienstpaard verplichte officieren sporen dragen, ook voor de vestingartillerie niet kunnen worden ingetrokken Om meer den één reden schijnt dit gewenscht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 288