üan Ureemde Legers, Engeland. huchtschipperbaialjon. Sterkte nan hel Leger in Britsch-Indië. De regeeriug liet door Kolonel Seeley in het parlement de verklaring afleggen, dat zij er niet aan dacht, de Britsche strijdkrachten in Indië te verminderen, doch dat zij bereid was voorstellen van het Indische gouvernement, beoogende reorganisatie van de Indische troepen tot bezuiniging, in behandeling te nemen, mits de gevechtskracht van het geheele Indische leger daardoor niet verminderd wordt. Hierbij merkt de Army and Navy Gazette op, dat de Indische armee op het oogen- blik in het geheel niet te sterk is. De Britsche troepen tellen slechts 75.400 man, terwijl de Inlandscbe troppen 159.400 man sterk zijn. Deze macht heeft een grenslijn van 6000 Engelsehe mijlen te bewaken en een bevolking van 315 millioen zielen in bedwang te houden dat die troepenmacht daarvoor te groot is, zal wel niemand beweren. M. W. B. 84 '11. De legerraad heeft een reeks van bepalingen betreffende de organi satie en het gebruik van het onlangs in Aldershot opgerichte nieuwe luchtschipperbataljon (Airbattabon) gepubliceerd. Daarin wordt mede gedeeld, dat de legerraaa in de nieuwe formatie een gewichtig hulpmid del ziet voor de legeraanvoerders tot het verkrijgen van berichten. Het doel is noch de cavalerie, noch de overige hetzelfde beoogende in richtingen te vervangen, het korps moet daar gebruikt worden, waar het vermoedelijk in de gelegenheid komen zal de beste berichten omtrent den vijand in te winnen, c. q. verkeerde berichten te verbe teren. De veldafdeelingen worden in den regel onder de bevelen van den Quartermaster-General gesteld, ze kunneu gebruikt worden in sa menwerking met de andere wapens. De wijze, waarop de berichten behooren te worden verzameld, moet in ieder geval worden bepaald. Aangenomen mag worden, dat zulks het veiligst kan gebeuren in den rug van den vijand, daar de luchtschepen dan dikwijls voor bevriende zullen worden gehouden en niet zullen worden beschoten. De aanwe zigheid van troepen kan van uit een hoogte van 1500 tot 2000 M. op een afstand van 7 tot 10 K. M. worden vastgesteld van uit lucht schepen en vliegmachines, aangenomen, dat de lucht helder is. Beide soorten kunnen, wanneer ze lager vliegen dan 1500 M door artillerie werkzaam worden beschoten, en beneden de 1200 M. ook door ma chinegeweren en infanterie. Groote snelheid, het maken van wendingen en het veelvuldig veranderen van richting worden als middel tegen vijandelijk vuur aanbevolen. Voor het verzenden van berichten uit

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 289