906 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT Voor het bedrag dat volgens het reglement maandelijks aan fou- rage wordt toegestaan, kan thans in het onderhoud van een paard niet meer naar bebooren worden voorzien en het is noodzakelijk de ter zake voor het leger geldende bepalingen toepasselijk te verkla- ren. Voorts Is de noodzakelijkheid gebleken om de mindere militairen bij de korpsen Barisan van schoenen te voorzien, aan welken maatregel, gelet op de omstandigheid dat de eerste uitrusting dient te bestaan uit twee paar schoenen, terwijl als jaarlijksche vernieuwing eén paar zal worden verstrekt voor 1912 eene uitgaaf van f 11000. en over verdere jaren eene van 5500.is verbonden. In verband met een en ander zou deze onderafdeeling eene verhoo ging moeten oudergaan van f 27.078.doch door de reeds bij onder afdeeling 133 gereleveerde omstandigheid dat de functiëu van den lui tenant der cavalerie-instructeur bij bet Legioen van Mangkoe Tfegoro kunnen worden opgedragen aan den ritmeester-commandant van bet eskadron lijfwachten cavalerie wordt de onderwerpelijke verhooging gereduceerd tot 27.078. 5511. 21.567. Onderafdeeling 138. Het proef- en oefenmaterieel voor draad- looze telegrafie dat na zorgvuldige voorbereiding voor het Indische Leger werd aangeschaft en dat einde 1909 hier te Lande in gebruik is genomen, heeft in algemeenen zin voldaan gebleken is dat van de verplaatsbare stations met groot voordeel partij zal kunnen worden getrokken in tijd van oorlog. Geschiedde de beproeving door eene tijdelijk boven de formatie van het Leger gevoerde afdeeling, nu een vijftal verplaatsbare stations de finitief aan het korps genietroepen zal worden toegevoegd, is het noodig dat het daarvoor benoodigde personeel in de formatie van het Leger wordt opgenomen. Daartoe zal de legerformatie zijn uit te breiden met „Lene afdeeling voor Draadlooze Telegrafie" ter sterkte van 1 tweede luitenant der genie, 1 sergeant-majoor instructeur, 5 Europeesche sergeanten, 6 korporaals, 12 geniesoldaten le klasse. Aangezien voor overgang bij de Afdeeling voor draadlooze telegraf-e alleen 'de meest geschikten van de telegrafisten der gewone telegraaf- afdeeliD°- in aanmerking zullen komen en dezen bovendien een aan vullingsexamen zullen moeten afleggen, is het billijk dat zij iets beter worden bezoldigd dan de gewone telegrafisten. Voldoende, maar ook noodzakelijk, wordt geacht, dat aan de radio- telegrafisten f 0 10 aan inkomen per dag meer wordt gegeven dan aan de gewone telegrafisten. Zoodoende wordt ook eenige zekerheid verkregen, dat zich vol doende candidaten voor overgang zullen aanmelden en dat het korps niet voortdurend wordt berooid van zijn goede krachten. Aan een en ander is eene vermeerdering der jaarlijksche uitgaven verbonden van f 16.400.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 292