908 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT te geven, zijnde dit ook het meest doeltreffend middel om de vooruit zichten der militaire telegrafisten te verbeteren. De formatie der telegraafafdeeling zal dan zijn: 1 luitenant, 1 1 onderluitenant, I 2 sergeant-majoor instructeurs, I tele afigten. 12 sergeanten, 14 korporaals, j 28 geniesoldaten le klasse, Aan de oprichting en het onder de wapens komen van het korps reserve-telegrafisten en de in verband daarmede noodzakelijke uitbrei ding der Legerformatie, is een vermeerdering der jaarlijksche uitgaven verbonden respectievelijk van f 4660.— en f 1742Ó. Onderafdeelingen 139 en 140. De raming van onderafdeeling 140 is met f 629 000.verminderd, daar het werk „doortrekking van de Atjehtram van Langsa naar Koeala Simpang" in 1911 zal worden vol tooid. Hiertegenover staan echter de verhoogingen voor de werken in verband met het overbrengen van het Departement van Oorlog naar Bandoeng (zie de toelichting bij onderafdeeling 93 enz.). Door de invoering van de reorganisatie van het personeel bij den dienst der Staatsspoorwegen (Indisch Staatsblad 1909 No. 258) zijnde ambtenaren en beambten bij de exploitatie van den stoomtramweg in Atjeh, die met een gelijksoortigen en ongeveer even verantwoordelijken werkkring zijn belast als hunne ambtgenooten bij de Staatsspoorwegen, wat inkomsten betreft, bij dezen zeer ten achter geraakt. Uit een oogpunt van billijkheid eischt hunne positie dan ook ver betering, temeer omdat rekening dient gehouden te worden met het feit, dat aan eene plaatsing bij de Atjeh-stoomtram voor de betrokkenen uiteraard nog steeds ernstige schaduwzijden verbonden zijn. Voorts wordt deze verbetering gevorderd door de ervaring, dat onderscheidene functionarissen, na het bereiken van het maximum-traktemeut, niet voor den dienst bij de Atjehtram behouden konden worden, omdat hun bij andere takken van dienst betere vooruitzichten werden geopend. De thans voorgestelde positieregeling beoogt dan ook mede in verband met de voorgenomen overbrenging van dezen diensttak naar het Departement van Gouvernementsbedrijven om de bezoldigingen en de titulatuur der betrekkingen zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met die vastgesteld voor het personeel der Staatsspoorwegen. In de bijlage dezer Memorie Letter F wordt een overzicht gegeven van de vigeerende en de voorgestelde traktementsregeling (niet opge nomen Red.). De betrekkingen van chef en adjunct-chef der exploitatie, zoomede van magazijnmeester, zullen voorshands nog vervuld moeten worden respectievelijk door een hoofdofficier (luitenant-kolonel of majoor), een kapitein of luitenant en een magazijnmeester der genie. Voorts zullen eenige betrekkingen in de toekomst komen te verval len, in verband waarmede voor de reeds benoemden een overgangs maatregel getroffen wordt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 294