INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 921 Vlot geschreven, zooals we dat van den Commandant van een be reden mitrailleuratdeeling koDden verwachten, is het opstel: Met de 2e mitrailleur-afdeeling op Cavalerie-manoeuvres, 1910." Het artikel, geschreven door den Commandant der afdeeling, Kapitein Verberne, is geen diep-taktische studie, maar meer een causerie. Even takiiseh denkende konden we niet nalaten uit te roepenmaar wat heeft die tegenpartij dan slecht verkendEen heele zwerm vijan delijke cavaleriepatrouilles gaat langs de mitrailleur-afdeeling heen. Maar, alles moest blijven liggen met den neus in den grond. (De paar den ook Op één punt liet men nu een gesloten eseadron tot 250 M. op een ander punt zelfs tot 150 M. naderen. Kortom, c'était tres beau, mais etc. etc. De Luit. Kol. J.C. van den Belt beschrijft „de Militaire opleiding bij het Fransche Vreemdenlegioen, welke beschrijving werd ontleend, aan het boek van den gewezen legionair, E. Rosen, dragende tot ti tel: In der Fremdenlegion. Het treft ons, welke prestaties bij het Legioen worden geëischt en ook geleverd. En dat met een bepakking van bijna 50 K.G! Maar we vinden tevens vermeld, hoe de legionair, meestal binnen zeer korten tijd, tracht door middel van desertie aan dat leven te ont komen. Wat we trouwens reeds eenige jaren geleden uit een schrij ven van een legionair vernamen. We vermelden voorts nog de artikelen „Kanaalsovergangen" door M. C. Koole, en „Vuuropening uit Vesting-batterijen" door Kapitein L. Hanau, terwijl als „Extra Bijlage" nog valt te wijzen op het opstel „Automatische handvuurwapens", waarmede in deze aflevering een begin wordt gemaakt. De Militaire Spectator 1911 No. 7. Vermelden we in de eerste plaats het vervolgartikel „Het hoofdaan valsfront van Port-Arthur en zijn nabij verdediging". S. geeft ons in dit gedeelte zijner studie een overzicht van de door de Japanners en Russen gebezigde mijnen, handgranaten, handgranaat-mortieren, worp- mijnen e. d. Ook de strijd tegen de ijzerdraadversperringen wordt beschreven, terwijl tevens nog in het kort wordt gewag gemaakt van het klinkt gek in onze offensieve ooren schilden voor de infanterie. We krijgen in de toekomst ook nog „Die Schildwut, (Aspidomania recurrens) eine moderne /w/awtm'e-Krankheit". „Een nieuw gezichtspunt ten aanzien van de Schelde-quaestie," zoo luidt de titel van een artikel van den kolonel H. L. van Oordt, Di recteur der Hoogere Krijgsschool. Het artikel is geschreven naar aanleiding eener brochure van de Belgische advocaten Brigode en Ducarne, getiteld „L'Escaut. Le Droit international et les traités".

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 307