ADVERTENTIÈN. Sanatorium voor Nederl. longlijders en lijderessen met beperkte geldmiddelen Davos=Platz, Zwitserland. (GESUBSIDIEERD DOOR DEN NEDERL. STAAT). Het Sanatorium is bestemd voor Nederl. longlijders en lijderessen, met beperkte geldmiddelen, en verkeerend in het beginstadium der ziekte. Het Sanatorium staat open voor landgenooten zonder onderscheid van godsdienstige gezindte of maatschappe- lijken stand. In de praktijk behooren de patiënten, die om opname vragen, niettemin voor een belangrijk deel tot de weinig gefortuneerden uit de meer ontwikkelde kringen. Aan het Sanatorium zijn verbonden een inwonend Ne derl. geneesheer-directeur, eene Nederl. verpleegster als Adj. directrice, en circa 3 gedipl. Nederl. verpleegsters. De slaapkamers zijn doorgaans bestemd voor 3 of 3 patiënten (uitvouwbaar scherm aan de dubbele waschta- tels); bovendien 10 éénpersoonskamers. Verpleegprijs per dag G. 2 40 tot G. 2.—, alles, ook geneesk. behandeling, geneesmiddelen, bewassching enz. inbegrepen. De prijs der éénpersoonskamer is G. 3.— per dag. Alle patiënten genieten dezelfde behandeling en ver pleging. Patiënten, die rechtstreeks uit Indië komen, (Genua-Mi- laan-Zurich), worden opgenomen (mits er plaats zij, en mits zij behooren tot degenen, voor wie de inrihting bestemd is) tegen overlegging van eene nauwkeurige beschrijving v/h verloop hunner ziekte door den behande- benden geneesheer in Indië, en eene verklaring van dezen, dat opname om flnantieele redenen gewenscht is. Een boekje, bevattend nadere inlichtingen, graphische gegevens omtrent het Davoser klimaat, en een aantal afbeeldingen, is op aanvrage franco en kosteloos te ver krijgen bij de firma G. KOLFF Co.,—Batavia. TE

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 314