Algemeen Reglement uoor de Politiehondenkeuringen derlLP.U. (Uergaderlug 19 Februari 1911). Art. 12. Oefeningen en maardeering daarnan. Bid. I. Gehoorzaamheidsoefeningen, Bfd. II. Speur dienst. Bfd. III. Ueiligheidsdiensk'. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 931 a. Volgen aan den voet. b. Afleggen, 3 minuten. c. Gaan liggen op afstand. d. Weigeren van aangeboden of toegeworpen voedsel. e. Weigeren van gevonden voedsel. f. Aanhoudend luidgeven op bevel en daarna op bevel terstond stil zijn. g. Apporteeren van voorwerpen. h. Aan den oever brengen van eene pop, ter grootte en zwaarte ongeveer van een kind van 3 jaar. i. Apporteeren over een hindernis van 1 Meter hoog met een voorwerp van een kilo zwaar, terug op bevel. j. Breedsprong, 2 Meter. Maximum 50 punten. De sporen zijn één a anderhalf uur oud en 500 Meter lang. Ze worden gelegd over een terrein, dat dien dag zoo min mogelijk beloopen is. Ze mogen niet gelegd worden langs wegen, maar mogen hoogstens wegen loodrecht kruisen. De geleider is vrij zijn hond al dan niet aan de lijn te houden. 1. Het binnen 15 minuten opsporen en aanblaffen van een persoon, oplucht van eenige zichtbare voetafdrukken. 2. Het apporteeren of aanwijzen van een door een vreemde onder den grond verstopt voorwerp, op lucht van den spoorlegger, eveneens binnen 15 minuten. Aan deze beide oefeningen moet voldaan worden. Bij niet direct slagen, mag nog iedere oefening op een ander spoor eenmaal herhaald worden. 1. Revieren. Het afzoeken van een bedekt terrein 100 bij 100 M. met den geleider, en het aanblaffen van den zich daarop bevindenden stilstaanden persoon binnen 8 minuten. Aan deze oefening moet voldaan worden. 2. Stellen. a. Stokvastheid. b. Schotvastheid. c. Stelten van een vluchtend persoon. d. Loslaten zonder bevel, zoodra de gestelde stilstaat. e. Afroepen. f. Transpor-t zonder bijten. g. Het onmiddellijk apporteeren van het voorwerp, dat de gearresteerde vallen laat. h. Verdedigen van den geleider op bevel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 317