waren. Veel verwachting mag gekoesterd worden van de africhting van nesten, ontstaan uit goed gebouwde gladakkers en de thans reeds en in de toekomst beschikbare Holl. herders honden. Het ligt in de bedoeling in de militaire kennel een fokmethode te volgen met herdershonden en gladakkers als door mij zal worden gevolgd met Dobermannpinschers en gladak kers. De resultaten zullen een vingerwijzing kunnen zijn omtrent het ras, 't welk in Indië de voorkeur verdient. Toch zal de kans van slagen dezer proef aanmerkelijk ver meerderd dienen te worden, door een propaganda, welke ten doel heeft het particulier initiatief op te wekken. Indien door dit schrijven eenige der lezers er toe mochten besluiten, het ook eens te beproeven, of een ondergeschikte hiertoe op te wekken, dan zou dit al een groote stap in de goede richting zijn. Het zij hier nog eens gezegd, ieder, die de ernstige wil heeft zich een hond tot R. K- of politiehond of voor ordonnancendiensten af te richten, zal beslist succes hebben, al hangt de mate vau succes af van aanleg; toewij ding is echter hoofdzaak. Met genoegen zal ik hen, die zich voor de zaak interressee- ren alle gewenschte inlichtingen omtrent dressuur, lectuur, benoodigdheden enz. verschaffen. Mocht de hondenbeweging werkelijk in Indië doordringen, zooals dat eenige jaren geleden in Holland het geval was, en mochten dus door verschillende personen werkelijk goede re sultaten bereikt worden, waarmee ze voor den dag kunnen komen, dan zal zeer waarschijnlijk de regeering toch wel in zoo verre meewerken, dat de belemmerende bepaling aan 't vervoer van honden verbonden, voor dergelijke honden geheel of gedeeltelijk uit den weg geruimd worden. TjimahiMei 1911. G. JTijmstra. 2e Luitenant Inf. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 937

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 323