De Australiër. (oerDoIg oan blz. 668). Bij het Depöt-Escadron heeft de eigenlijke vorming van het paard plaats, en het Remonten-Depöt is slechts te beschouwen als een soort passantenhuis voor de dieren. Hier moet het zijn schuwheid en menschenvrees verliezen, handzaam worden, eenigszins gewennen aan het tropische klimaat en voer en zoo het mogelijk is zóó krachtig naar het Depöt-Escadron gezon den worden, dat de dressuur direct kan beginnen. Ik zeg zoo het mogelijk is, en deze vraag dient wel degelijk onder de oogen gezien te worden, want er zijn verschillende factoren, die in dit opzicht ernstig tegenwerken. Pada- larang werkt met een handjevol menschen, terwijl er soms eenige honderden paarden te behandelen vallen, op deze wijze kan elk paard maar een betrekkelijk geringe hoeveelheid werk krijgen en in verband daarmede betrekkelijk weinig voer, want weinig werk en veel voer leidt natuurlijk tot gebrek aan eetlust, daarom zou eene uitbreiding van het personeel te Padalarang gunstige resultaten opleveren, wij hebben ver der rekening te houden met het feit, dat het paard accli- mateeren moet. Alles bij elkaar genomen, zal Padalarang wel moeten volstaan, met de paarden af te leveren als zij in de opklimmende lijn zijn, d.w.z., als de algemeene voedingstoestand en conditie constant vooruit blijven gaan. Thans neemt het Depöt-Escadron du verdere opleiding van de paarden over en is er in de eerste plaats op bedacht de nog te slappe paarden krachtiger te makenhet aangewezen werk hiervoor is stapwerk in het geaccidenteerde terrein om Salatigaeiken dag een paar uur luchthappen in zoo vlot mogelijken stap up en down is het beste middel om de paarden spoedig krachtiger te maken. Een officier, die een paard uit de prauw koopt, dat nog te slap is om in dressuur genomen te worden, geeft ook stapwerk, waarom zou het

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 335