king men over het lint heen schiet of de kogel voor het lint aanslaat. Natuurlijk kunnen zulke verdwaalde schoten nog wel weer inslaan in meer achterwaarts opgestelde ondersteu ningstroepen of reserves, doch blijven dit steeds toevalstreffers. Wat het 2e punt aangaat zij medegedeeld, dat de middel matige schutter, die reeds min of meer zenuwachtig is gedu rende het gevecht, toch niet de minste moeite moet hebben, om de vizierlijn vlug in de richtlijn te brengen en dit is dunkt mij nu wel het geval. Zelfs op het vreedzame schiet- terrein is het voor den middelmatigen schutter met middel matige oogen beslist zeer moeielijk om zonder te hengelen vlug dat fijne puntje van de korrel in het midden van een denkbeeldige lijn te brengen, getrokken over de uiteinden van de vizierkeep. Goed voor concoursschutters, prachtig 0111 mooie rozen te schieten, maar zeer zeker onpractisch voor het boven omschreven doel en onder voor den schutter zeer ongunstige omstandigheden; dus een andere korrel en een andere keep en dan dunkt mij zeer gewenscht een knop korrel met overeenkomstige keep, aldus: Zoowel vizierklep als vizierkorrel in stede van gekleurd en glimmend, dof gegrijsd. fig- 1- fig- 2. fig. 3. fig. 4. Bij het richten heeft de schutter nu slechts te zorgen, dat de beide kromme lijnen van keep en korrel elkaar aan den INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 651 vizierklep aan de boven vizierkorrel. zijde geheel gesloten. 0.005 M. 0.005 M. 0.01 M. 0.0025 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 33