wordt verzorgd door Inlanders; het klimaat werkt afmattend; zachte veerkrachtige bodem is uitzondering, meestal loopen de dieren op harde wegen; gelegenheid tot het geven van een langen rustigen galop bestaat bijna nergens; het Indi sche terrein is buitengewoon zwaar; doordat het paard hier betrekkelijk minder waarde vertegenwoordigt dan in Europa, is het ook minder in tel; doordat het Indische leger zoolang met een caricatuur van een paard heeft gewerkt, is de liefde voor een paard er vrijwel uit. In verband vooral met bodem, terrein en klimaat zal extra goede africhting en extra goed rijden onze paarden slechts behoeden voor extra snelle slijtage, de slechtst rijdende cava lerie is ook de duurste, want zij heeft het grootste paarden- verbruik. Waar aan onzen cavalerist qua ruiter hooger eischen gesteld worden, zijn wij ook in staat hier aan tegemoet te komen, want onze manschappen hebben een langeren diensttijd, dan in de Europeesche legers, waar met miliciens gewerkt wordt. Wij zijn in staat meer zorg te besteden aan de africhting onzer cavaleristen dan in Europa in verband met den korten diensttijd mogelijk is Door de recruten goed afterichten, krijgen wij niet alleen goede ruiters in de Yeld-Escaarons, maar tevens een hoog peil van remonteruiters en goede remonteruiters kunnen goed gaande paarden afleveren aan de Veld-Escadrons. Al zijn wij dus in het nadeel tegenover Europa, wat betreft klimaat, terrein enz., al zullen wij met een paard van wes- terschen oorsprong in ons tropisch klimaat nimmer zoo'n lan gen diensttijd bereiken als een goede Europeesche cavalerie, wij hebben in ons voordeel de niet te onderschatten faktor, dat wij van onze manschappen rijdende ruiters kunnen maken, terwijl andere legers uithoofde van den korter en korter wor denden diensttijd zich hoe langer hoe meer zullen moeten tevreden stellen met lieden, die aan eiken kant hoogstens een been kunnen houden, waardoor de gemiddelde diensttijd der cavaleriepaarden in Europa overal korter zal worden. 't Is niet mogelijk om in dit opstel de geheele dressuur van een troepenpaard te behandelen, trouwens er is een africhtingskunst, die iedereen raadplegen kan, ik zal daarom slechts enkele punten aanstippen. 954 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 340