1 u. 5 m. N. M. in Groepsstafkwartier. De groepsct. is bezig de inkomende en uitgaande stukken na te zien. De schrijver staat er met een schaapachtig ge zicht bij; hij heeft eenige stukken verkeerd geagendeerd. In de 3e Afdeeling (telefonen) wordt het levendig. Overigens rust. 1 u. 10 m. N. M. Bericht van stellingct. „vijandelijke mortierbatterijen zoo spoedig mogelijk ontdek ken en onder vuur nemen. 1 u. 12 m. N. M. Een ordonnans komt binnen rennen: „Peilpost Pr. A. le mortierbatterij, daar en daar, pei lingen2e motierbatterij, id, id. De groepsct. beoordeelt de peilingen, de officier in de le Afdeeling zet ze uit. 1 u. 19 m. N. M. Een tweede ordonnans: „Peilpost Pr. B. le mortierbatterij, daar en daar pei lingen2e mortierbatterij, id, id. Weer beoordeeling en uitzetten der peilingen. 1 u. 24 m. N.M. „Zou dit niet voldoende zijn om te beginnen?", vraagt de officier der le Afdeeling (hij is nog niet lang geleden van de Bereden artillerie). „Wel neen, berichten van 3 peilposten, dat is het ware; trouwens wij hebben allen tijd", is het antwoord. 1 u. 30 m. N. M. bericht stellingct. „Waarom vuur nog niet geopend. Spoed zeer noodzakelijk". 1 u. 31 m. N. M. De bataillons in het voorterrein lijden leelijke verliezen. 1 u. 31 m. 30 sec. N. M. „Op zulk een goed gedekt doel geeft een voorloopig vuur be vel toch niets", denkt de groepsct. Enfin, ik zal het maar uitgeven, maar dan met (vuur niet openen). De stelling ct. kent ook onze bezwaren niet." En aldus gebeurt. 654 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 36