|fg Uan fllles Wat, Uniform? 5ef Undische 5nelmnirberggeschut. Vliegmachines Door het Undische leger. Een ritmeester van de cavalerie naast eenige officieren van de ar tillerie en meerdere van de infanterie, mindere militairen van alle wapens en diensten, zie hier het personeel van den Topographischen Dienst, waarvan de verscheidenheid nog vergroot zal worden, zoodra de promotie bij het wapen der genio minder gunstig wordt dan ze thans is. Wellicht wordt in de toekomst bij wijziging van uniformen ook acht geslagen op de wenschen van hen, die de uniform moeten dragen, daarom worde thans op het verlangenslijstje van het vastgeplaatste personeel van den Top. 1)., een dienst, die b.v. meer officieren telt dan de Generale Staf, geplaatstgroene uitmonstering met groene kraag. Zóó kan de verscheidenheid van kleeding plaats maken voor eene uniform. v. G. Door de firma Krupp wordt ter beproeving naar Indië gezonden een sectie zwaar en een licht bergkanon. De zware kanonnen zijn door de regeering aangekocht, het lichte zendt de firma voor eigen rekening. Het schijnt nog niet bekend te zijn of de firma Schneider en de firma Ehrhardt eveneens bergkanonnen naar Java zullen zenden om aan de proeven deel te nemen door het wachten op die firma's zullen de proeven vermoedelijk niet voor Januari kunnen aanvangen. Dooi' de Indische regeering zijn op de oorlogsbegrooting voor 1912 nog gelden aangevraagd voor de aanschaffing van een drietal vlieg machines met de noodige reservedeelen tot het nemen van proeven met dit moderne hulpmiddel bij het Indische leger. Intusschen is de Indische Vereeniging voor Luchtvaart reeds door het legerbestuur aangezocht te willen mededeelen op welke voorwaar den zij bereid zou zijn haar ballonmaterieel beschikbaar te stellen tot het geven van eene aeronautische opleiding aan de toekomstige vliege niers, alsmede voor de oefeningen in het waarnemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 375