1 u. 32 m. N. M. Weer een ordonnans van de 3e afdeeling. „Peilpost Pr. C. Ie mortierbatterij, daar en daar, pei lingen 2e mortierbatterij, id, id, Beoordeelen en uitzetten. Alle peilingen door een punt. Hoera 1 u. 35 m. N. M. Het vuurbevel wordt zooveel noodig ingevuld en gegeven aan officieren 2e Afdeeling. 1 u. 40 m, N. M. De schrijver krijgt van den groepsct. een uitbrander, omdat één stuk weer niet goed geagendeerd is. 1 u. 50 m N. M. In het G. S. K. hoort men galoppeeren. Een stafofficier Kapitein, waarom wordt er toch geen vuur geopend? De peilers moeten de batterijen toch zien, daar de stellingct. zelf op zijn uitkijkpost ongeveer kan bepalen waar zij liggen." Intusschen is de 2e Afdeeling G. S. K. druk aan het werk met plaatsaanwijzers, cirkelranden, loupes en harde en zachte zwarte potlooden. Het zijn officieren, eerst eenige maanden in Indië; worden zenuwachtig en vergissen zich herhaaldelijk. 2 u. N. M. Het vuurbevel is klaar, de groepsct. gaat het zwaarwichtig na en geeft het aan de 3e Afdeeling om over te telefoneeren aan batterij IV. 2 u. 5 m. N. M. De verliezen der bataillons worden zeer bedenkelijk. 2 u. 5 m. De batterijcommandant van batterij IV, een vlot onderofficier, stelt de stukken in de richting en roept de waarnemingsposten op. „Ja, ja, deze zien duidelijk het doel." „Dan waarnemen op le van links. De onderofficier, belast met de waar nemingslij st, is intusschen bezig de gegevens uit te rekenen. Dat gaat behoorlijk tot in 2 decimalen in een mooi opschrijfboekje met een streepje onder elke berekening. „Ben je nog niet klaar", roept de Batt. Ct. De ander is nog niet op de helft. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 655

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 37