Uan Ureemde Shegers, 3apan, Liegeruitbreiding. Evenals eenigen tijd geleden voor Formosa geschiedde, zijn thans voor de bezetting van Korea een tweetal nieuwe divisiën opgericht, die uit Japan worden gerecruteerd. In die divisiën zullen de thans in Korea aanwezige troepen worden ingesmolten. In beginsel is men besloten het leger uit te breiden tot 25 divisiën, maar volgens courantenberichten zal het nog wel geruimen tijdmen zegt 6-8 jaar duren voor het zoover is. Uit de bespreking van dezen maatregel in de pers blijkt, dat men met eenige bezorgdheid deze opdrijving der oorlogsbegrooting verneemt, daar reeds thans de uitgaven voor de weerkracht een grooten belasting druk ten gevolge hebben. A. Geen bajonet op de oaDaleriekarabijn. In noot 1) op blz 706 van dezen jaargang werd het vermoeden uitgesproken, dat de Japansche cavaleriekarabijn van een bajonet zou zijn voorzien Inderdaad werd dit wapen op aandringen van den Generalen Staf voor de plaatsing van een blank wapen ingericht, daar men bij dien staf van meening is, dat bet gevecht te voet, waarvan de beteekenis zoozeer is toegenomen, door de cavalerie op dezelfde wijze als door de infanterie moet worden gevoerd, waartoe een bajonet noodig is. De tegenstanders, waaronder vele hooge autoriteiten der cavalerie, stelden zich echter op het verouderde standpunt, dat het gevecht te voet voor de cavalerie uitzondering behoort te blijven, en een bajonet dan niet noodig is, omdat de cavalerie altijd een blank wapen bij zich heeft n. 1. de sabel, die in Japan naar alouden trant nog aan het lijf wordt gedragen. Ook vreesde men door de invoering van de bajonet de be lasting van het paard te veel te verzwaren. De militaire raad heeft zich nu tegen de bajonet verklaard, zoodat deze dus niet wordt ingevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 388