a. de toestellen moeten in Frankrijk vervaardigd zijn, uiterst zorgvuldig geconstrueerd en van buitengewoon goed materiaal zijn b. een parcours van 300 K. M. in gesloten baan moet zonder tusschenlanding kunnen worden afgelegdgedurende dit parcours moet 300 E.G. nuttigen ballast medegenomen worden, w. o. niet is begrepen de verbruiksvoorraad, enz. c. het toestel moet 3 zitplaatsen hebben en een gemid delde snelheid van 60 K. M. per uur; d. het moet kunnen landen in omgeploegd land, akkers, weiden, stoppelvelden en daaruit weer kunnen opstijgen e. het moet gemakkelijk gemonteerd, gedemonteerd en vervoerd kunnen worden. Nu toch reeds zoolang gewacht is, is het m. i. niet nood zakelijk zich in eens te haasten met de aanschaffing, daar het over een 8 tal maanden misschien mogelijk is een toestel te verkrijgen, die zeker superieur is boven "de bestaande, v. n. de eisch d. Hieraan voldoet nog geen vliegmachine en is toch van zeer veel belang voor Indië met zijn gebrek aan vlakke, effen terreinen en het ruim voorkomen van ongelijke sawah- veiden en suikerriettuinen. Voordat we verder gaan, zal hier voor zoover bekend opge geven worden, welke machines door de verschillende mo gendheden zijn aangeschaft. Frankrijk beschikte in den afgeloopen herfst over 5 Wright, 4 Rlériot, 11 H. Farman, 4 M. Farman, 2 Bréguet, 4 Sommer en 2 Antoinette toestellen, terwijl voortdurend nog vlieg machines worden aangekocht n. 1. Blériot's, H. Farman, Sommer, Voisin, Bréguet e. a. Het leger heeft 6 vliegscholen. Duitschland bezit 1 Aviatik, 2 Albatros (n. 1. 1 type H. Farman en 1 type Sommer), 1 Etrich, 1 gewijzigde Wright, en een tweetal H. Farmantoestellen. De eenige vliegschool is te Doeberitz. Italië heeft een vliegschool en een vrij groot aantal vlieg machines w. o. eenige Blériotsen H. Farman's. Oostenrijk bezit eenige vliegtoestellen w. o. 1 Blériot, Rusland heeft gedurende het laatste jaar een groot aantal vliegmachines besteld, die voor een groot deel reeds afgeleverd INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1025

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 415