ploma ingesteld, waartoe als eisch gesteld wordt: een cross- country-vlucht van minstens 100 K.M., een vlucht van meer dan 2 uur, een vlucht op minstens 300 M. hoogte, een vlucht gedurende een wind met meer dan 10 M. sec snelheid. Aan deze eischen hebben reeds 14 officieren voldaan. De aeroplane kan men uit drieërlei oogpunt beschouwen nl. als verkenningsmiddel, als vervoermiddel van brieven, tot het overbrengen van bevelen, als strijdmiddel. Als verkenningsmiddel is een eerste vereischte, dat per vliegmachine twee personen vervoerd kunnen worden n.l. één, die zich geheel bezig houdt met het besturen, de andere met het aangeven van richting en het verkennen. Moet slechts over kleine afstanden verkend worden, dan wordt één vlieg toestel voldoende geacht. Omtrent het verkennen over grootere afstanden zegt o.a. Général Frey in zijn werk „L'aviation aux armées et aux colonies:" „Pour des explorations a plus large rayon un ou plusieurs engins lui (n.l. de verkennende vliegmachine) seront adjoints comme camarades de combats aériens, de manière que 1' un de ces derniers puisse, confor- mément aux régies qui sont prescrites pour les patrouilles de reconnaissance, être détaché pour porter ces informations et aussi pourque sur le nombre de ces engins il y en ait toujours au moins un qui soit prêt a fonctionner, lorsque la circon- stance l'exigera. Dans ces conditions on ne sera pas exposé a fournir a un chef un renseignement inexact ou incomplet, dont peuvent dépendre les plus graves décisions. L'escadrille aquatre aéroplanes comme type du petit groupement d'aéroplanes en vue de la manoeuvre et du combat, parait convenir a eet objet." Van zeer groot belang is evenals bij motorballons de toepas sing van draadlooze telegrafie. Sommige Fransche, Duitsche en Engelsche toestellen zijn er reeds van voorzien. Bij de Fransche Farman tweedekkers worden, zoo gewenscht, reeds toestellen bijgeleverd, die in staat zijn van af een in beweging zijnd toestel draadlooze telegrammen te verzenden over 1550 KM. Het 50 KM. apparaat weegt 40 KG. Ook toestellen voor het ontvangen van telegrammen worden door hen geleverd. 1028 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 418