1 fourier, 1 vaste reparateur van het depot. Het wil mij toeschijnen, dat de kaderopleiding bij het depot geen bezwaren oplevert, terwijl de vorming van officieren tot leiders en onderwijzers gewaarborgd mag heeten. In het belang van de oefeningen als strijders in grootere verbanden zouden de élèves op het einde van den cursus de manoeuvres der troepen te Tjimahi of Magelang mede kun nen makenin kleine verbanden zouden zij (middels meer- daagsche oefeningen) doorloopend geoefend moeten worden. Oefeningen bij den troep. Hierboven werd reeds aangeteekend, dat de muzikale op leiding der élèves vóór hunne detacheering bij het depot beëindigd moet zijn. Wordt het aantal dezer élèves per com pagnie op 2 a 3 gesteld, dan is het aantal hoornblazers voor de zeldzame signalen bij de gevfone oefeningen der compagnie zeer zeker veel te groot, zoodat de afgerichten in den regel als bereden ordonnansen zullen kunnen en moeten optreden. Oefeningen der gezamelijke wielrijders van het ba taljon onder leiding van een officier, die eene detacheering bij het depot met succes volbracht (de luitenant-adjudant), zullen minstens eens per week moeten plaats vinden. Mu zikale repetities, ook voor de afgerichten, eveneens. Uitrustingwapening. Al zal voor ons zeker ook de, in het Duitsche velddienst voorschrift gegeven, bepaling gelden „Fahrrader dienen vor allem zur Uebermittelung von Meldungen und Befehlen", zoo mag niet over het hoofd gezien worden, dat zich gevallen zullen voor kunnen doen, waarbij onze zwakke cavalerie gesteund zoo niet vervangen zal moeten worden door bereden infanterie i.e. de wielrijders. In verband hiermede zal eene bewapening met de karabijn n.h.v. noodzakelijk zijn (zie ook het reeds genoemde punt 41 Velddienst voorschrift B.V.) De wenschelijkheid van een samenvouwbaar rijwiel zal ern stig dienen te worden overwogen; in verband met de reuzen- vlucht der techniek in de laatste jaren zullen proeven niet uitgesloten mogen zijn. Heb ik hiermede, bij wijze van toelichting, enkele bij den lezer INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1047

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 437