Slechts de lust oru met modder te gooien kan daarbij zijn motief zijn geweest, en daartoe behoorde een officier te hoog te staan. Het is te betreuren, dat er in ons midden individuen zich bevinden, die dat blijkbaar niet voelen. Maar, dat hij namen tracht te bekladden van mannen, die in ieder geval veel meer hebben gepresteerd dan schrijver, dat is nog niet het ergste. Wat zegt ge M. de Redacteur, van de volgende tirade? „Ook zal het wenschelijk zijn", zegt J. K., „dat de be slissing omtrent het aan te schaffen materieel in Indië en niet in Nederland genomen wordt, waar een militaire adviseur van den Minister van Koloniën, tevens lid is van de keurings commissie en nog in familiebetrekking staat tot personen die sterk voor Krupp geporteerd zijn." a) Is het niet treurig, dat een officier zulke dingen, zoo maar mir nichts dir nichts, over zijn collega's durft te schrijven? Over de leden van een korps, waarvan hij zelf deel uitmaakt Het feit alleen al, dat een militair adviseur een voor Krupp geporteerd familielid heeft, zou hem als zoodanig reeds onbetrouwbaar maken Deze aantijging is zoo lasterlijk, dat zelfs S. geen verhaaltje ter illustratie weet aan te voeren en hij blijkt toch zoo ruim voorzien. Het is schandelijk, dat een officier zich tot zulk onwaardig geschrijf leent. U zult me tegenwerpen, M. de Redacteur, dat het niet vast staat, dat de schrijver officier is. Het ware te hopen, maar het is onaannemelijk, dat een burger of zelfs een minder militair zóó omtrent militaire zaken kan zijn ingelicht als deze anonymus. Mede is het echter te betreuren, dat dagbladen hunne kolommen voor dergelijk geschrijf openstellen. Hopen we met de ernstige verzekering, dat het overgroote deel van het officierskorps dergelijk geschrijf beslist veroordeelt en hoog stens enkele kankeraars zich aan het geschimp vergasten, de betrokken redactie er toe te kunnen brengen een weinig kieskeuriger te zijn bij de opname van de producten van baar militaire medewerkers. Hoogachtend, Uw dw., 1070 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1) De cursiveering is van mij.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 460