Uan fllles Waf, fllgeraeene Orders. In de aflevering van het I. M. T. van November 1910 werd op biz. 1047 de wensch uitgesproken om de nieuwe verzameling alge- meene orders op eene andere wijze in te richten als tot dusverre het geval was geweest. De aldaar aangegeven wijze schijnt echter bezwaren te hebben of wel de tijd was te kort om hiermede nog rekening te kunnen houden, althans de tien maanden later verschenen verzameling A. O. 1833 1910 is in hoofdzaak op dezelfde wijze ingericht als de vorige verza meling. floe het ook zij, de nieuwe verzameling die niettegenstaande de onpractische inrichting, zeker aan de velen, die er mede te maken hebben, welkom zal zijn geweest is er en men moet zich er wel mede behelpen; wellicht wordt voortaan bij het uitgeven van nieuwe orders tevens meer op handiger inrichting gelet en kunnen langza merhand de verschillende bepalingen over hetzelfde onderwerp zooveel mogelijk in één order worden samengevoegd, terwijl toelichtingen enz. als noot of aanvulling bij de betrokken orders kunnen worden opge nomen In de verzameling zijn thans ook opgenomen „circulaires van alge- meenen aard, in verband waarmede de niet opgenomen niet geheime circulaires als vervallen behooren te worden beschouwd." Behalve dat men nu kan nagaan welke circulaires nog van kracht zijn, heeft dit opnemen m. i. overigens niet het minste nut, integen deel het vermeerdert het zoeken nog, daar die circulaires niet in het alphabetisch register zijn opgenomen en men nu wel genoodzaakt is ze alle door te zien. "Welke reden van bestaan hebben die circulaires naast de algemeene orders Bavatten eerstgenoemde bepalingen van blijvenden aard, waarom ze dan niet opgenomen als algemeene order of ze ingelascht in be staande orders of voorschriften Om slechts een enkelen greep te doen, het zou toch wel zoo een voudig zjjn de volgende circulaires op te nemen als noot, toelichting, aanvulling enz. van de daarmede verband houdende alg. orders, regle menten of voorschriften D. v. O. He Afd. dd. 5—4 '87 No. 5 bij overplaatsing Ie 20—7—'09 No. 1 j militairen; lie 3—8—'89 No. 2 bij medailles trouwen dienst Ie 9-8—'94 No. 10 - 13 10—'05No. 1 bij cantines; 28—8—'07 No. 1 Geh.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 461