onopgelost gebleven is, het meerendeel der paarden loopt met den neus te hoog en laat den rug hangen. Als regel zijn paarden die te hoog loopen en den rug laten hangen in slechten voe dingstoestand, veelal zijn zij zelfs te mager aan het bruis. Bij de dressuur kom ik hier nader op terug, thans over de mid delen die ons ten dienste staan om den diensttijd der Austra liërs zoo lang mogelijk te doen zijn. Deze middelen zijn ie. Een oordeelkundige aankoop. 2e. Een zeer krachtige voeding van den Australiër geduren de de eerste jaren dat hij op Java is. 3e. Een goede dressuur. 4e. Een oordeelkundig gebruik in de veldescadrons. De aankoop. De aankoop, zooals zij thans geschiedt, biedt niet alle waar borgen, dat de meest bruikbare paarden worden aangekocht voor het leger tengevolge van de werkwijze der commissie en haar samenstelling. Het komt mij voor, dat de commissie de bruikbaarste paarden mede zal brengen uit Australië als zij bestaat uit twee oud-remontenofficieren (c.q. remontenofficieren), terwijl er een paardenarts aan toegevoegd is met adviseerende stem. Momenteel verricht de paardenarts in de commissie werk dat hij niet moet doen en verricht hij 't werk dat hij wel moet doen niet, d. w. z. hij keurt paarden op exterieur, 't geen beter toevertrouwd is aan de troepen officieren, terwijl zijn stem van groot nut is voor de commissie waar 't er om gaat of de exemplaren, die de troepenofficieren als geschikt voor den troependienst aanwijzen, al of niet gezond zijn (bijv. hebben zij Osteomalacic of niet). Hier blijft ieder op zijn eigen terrein, d. w. z. de paardenarts zorgt dat de aangekochte paarden goed gezond zijn, de overige leden kijken naar type, lijnen, uitwen dige gebreken. Hoeveel paarden worden ingevoerd met Osteomalacic Men zegt in Australië komt geen Osteomalacie voor. Hoe weet men dat? Men kan het niet weten, want 90 van de paarden in Australië is er nooit op onderzocht. In een van de vakbladen in Nederland werd eenigen tijd 664 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 46