Verlichting non hei geireer (IL'95, Pioniergereed5chap. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1081 Samenstelling van een mitrailleurcompagnie, op voet van oorlog: i kapitein. 3 luitenants (onderluit.) 1 sergeant-majoor- adm. 1 Eur. ol Inl. iourier. 3 Eur. sergeanten. 3 Eur. machinegeweerher stellers. (1) 3 Eur. korporaals. 3 Inl. sergeanten. 4 Inl. korporaals. 9 Eur. fuseliers. 3 Inl. hoornblazers. 43 Inl. fuseliers. 1 Eur. of Inl. hoefsmid. 1 Eur. of Inl. zadelmaker. 60 draagpaarden. volgens formatie: 1 kapitein. 3 luitenants (onderluit,). 1 sergeant-majoor-adm. 1 Eur. of In), fourier. 3 Eur. sergeanten. 3 Eur. machinegeweerher stellers. (1) 4 Eur. korporaals. 3 Inl. sergeanten. 5 Inl. korporaals. 12 Eur. fuseliers. 3 Inl. hoornblazers. 21 Inl. fuseliers. 1 Eur. of Inl. hoefsmid. 1 Eur. of Inl. zadelmaker. 18 draagpaarden. Voor een der vijf op te richten compagnieën wordt in vredestijd het compagnies-verband niet noodig geacht, in verband met de oorlogs bestemming dier ccmpagnie; de (3) sectiën dezer compagnie worden verdeeld over drie andere compagnieën. Van de in totaal benoodigde 15 luitenants of onderluitenants kunnen er 4 worden vervangen door sergeant-majoors-instructeur, terwijl in vredestijd alleen voor het aanwezige aantal draagpaarden de noodige Inlandsehe fuseliers als geleiders zijn ingedeeld, (vermeerderd met het mobilisatieverlies). Ten einde tijdig te kunnen voorzien in de behoefte aan technisch personeel bij de vermoedelijk in den loop van het volgend jaar op te richten Mitrailleur-compagnieën, werd reeds een begin gemaakt met de opleiding van het technische personeel. Maatregelen werden getroffen om de geweren M.'95. zooveel moge lijk te verlichten. Zoo zullen de ontlaadstokken vervallen, de laden worden verlicht; de lederen geweerriemen worden vervangen door riemen van singelband. Voorts zal de bajonet voortaan in een scheede worden gedragen en eerst kort vóór het handgemeen worden opgezet. De Yeld-Infanterie zal, met het oog op den strijd tegen den Buiten- landschen vijand, worden uitgerust met draagbaar pioniergereedschap, bestaande uit (1) (sergeanten, korporaals of infanteristen 1ste klasse).

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 471