i Ugo üreemde Legers, Australië, Frankrijk. flrfilleriepGarden. De beslissing van het Departement van Defensie om 1285 artillerie- paarden aan te koopen, heeft een zwaro verantwoordelijkheid gelegd op den dienst belast met de legervoorziening, waaronder ook de remon- teering ressorteert. Ligt het in de bedoeling van den minister, dat alle paarden voor Paschen aangekocht en in africhting genomen zullen zijn, het is niet te verwachten, dat de officieren met den aankoop belast dan al zoover gevorderd zullen zijn. Totaal zijn 428 paarden noodig voor de batterijen in N. Z. Wales en het departement heeft stellige voorschriften uitgevaardigd omtrent de types van de aan te koopen paarden en de te besteden aankoop som voor die verschillende types. Drie klassen van paarden zullen worden aangekocht, n. 1. 35 °/0 rijpaarden, 45 °/Q bestemd voor vóór- en midder.span en 20 0/o voor het achterspan. De prijs mag niet meer bedragen dan 30 pond st. (Het Nederlandsch-Indische leger, dat een contract heeft voor 5 jaren, betaalt voor een rijpaard 31.10 pond st. en voor een trekpaard 36.10 pond st. Red.) „Deze voorwaarden" vertelde een officier met het aankoopen van deze paarden belast, „zullen ons niet veel verder brengen." Voor de twee eerstgenoemde categorieën is de prijs voldoende en niet buitensporig, maar het zal inderdaad zeer moeilijk zijn voor 30 pond st. paarden voor het achterspan te krijgen van het gewenschte type en in staat tot den gevraagden dienst. Een prijs van 50 pond st. zou meer in overeenstemming zijn met het zware type voor het achterspan. Ongetwijfeld zal men de paarden krijgen, maar het is de groote vraag of men tegen Pasahen daarin geslaagd zal zijn. v. d. B. (The Sydney Mail, Februari 1911). Blgemeene inooering Dan de lans bij de Caoalerie. Beeds geruiraen tijd geleden hebben we aangekondigd, dat proeven werden genomen, die beoogden het gebruik van de lans bij de cava lerie algemeen te maken. Wij vernemen thans, dat de minister van oorlog, op grond van de gehouden proeven, beslist heeft, dat alle regimenten dragonders en chasseurs van de zelfstandige eavaleriedivi- siën bewapend zullen worden met een lans van nieuw model met metalen buis, die algemeen voldaan heeft. La France Mil. 8356.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 473