Duitschlcnd. kucfifuQQrl'. Frankrijk. 1084 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT Aan het Pruissische Ministerie van Oorlog bereidt men wijzigingen voor in den luchtvaartdienst. Het denkbeeld van de oprichting van militaire luchtschip-flottieljes heeft men geheel losgelaten na de negatieve resultaten met de Zeppe lins bereikt. Er is geen sprake meer van elk legerkorps met ten minste een bestuurbaren ballon uitterusten, terwijl de beschikkingen tot oprichting van ballonhallen zijn ingetrokken. Thans is het streven erop gericht het vliegwezen te organiseeren, maar men werkt nog niet met veel enthousiasme, aldus meldt La Revue Aerienne 25/8 '11. Intusschen schijnt het, dat de Keizer-manoeuvres deze meenino1 hebben gewijzigd De Correspondent van de IST. C. schrijft in het nummer van 16 September o. m. „De verkenningen der luchtschepen en vliegmachines zijn schitte rend geweest. Beide partijcommandanten hebben hun maatregelen hierop bijna geheel gebaseerd. Zoo verrichtte een eendekker in 35 minuten een zeer nauwkeurige verkenning over een terreinstrook waarvoor talrijke cavalerie minstens 4 uur zou noodig gehad hebben." „De beide ballons half stijve systeem waren van inrichtingen voor radiotelegrafie voorzien." „Voortdurend waren ballons en vliegmachines aan den blauwen hemel zichtbaar en voerden de vliegers evoluties uit met buitengewone vaardigheid. Jammer in hooge mate is het, dat den Iaatsten dag een der ballons verbrand is, gelukkig zonder slachtoffers te maken." En de Allgemeine Automobil-Zeitung weet te melden, dat de Keizer in zijn manoeuvre-eritiek gezegd heeft, dat het Pruissische Ministerie van Oorlog spoedig tot den Rijksdag een verzoek tot vermeerdering van de vliegmachines zou richten. BuchtDaart. Onder den titel „Entre Meuse et Argonne" schrijft de Senateur Ch. Humbert o. m. Het karakteristieke van deze manoeuvres is vooral geweest het ge bruik op groote schaal van de luchtvaart toegepast bij den verkennings- en ophelderingsdienst onder omstandigheden, die met de werkelijkheid zooveel mogelijk in overeenstemming waren. Geen fantastische rond vluchten, noch op eigen gelegenheid ondernomen raids op daarvoor bijzonder gunstige momenten en meer of minder verlengd naarmate de windrichting en snelheid hebben we gezien, maar de vervulling door onze militaire vliegers van opdrachten, uitsluitend voorvloeiende uit den oogenblikkelijken toestand der beide partijen. Dadelijk bij het begin is aangenomen, dat de motorvlieger voortaan een bekende kracht is, waarop de bevelhebber moet kunnen rekenen onder alle omstandigheden van tijd en plaats. De verkregen resultaten hebben deze opvattingen ten volle gerechtvaardigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 474