Vragenbus. M. te B. D. vraagt: le. Heeft een tot een hoogeren rang bevorderd officier het recht, de distinctief voor den hoogeren rang te dragen, zoodra hij van zijn bevordering uit de dagbladen kennis neemt, terwijl hij nog geen offi- cieele mededeeliDg heeft ontvangen P 2e. Wanneer moet een bevorderd officier zich bij zijn directen chef voor bevordering melden ad 1. Blijkens informatie zijn vanwege het Dep v. Ooi log dien aangaande nooit voorschriften gegeven, zoodat de bevorderde officier geacht moet worden het recht te hebben de distinctie ven van zijn nieuwen rang te mogen dragen zoodra hij offi cieel kennis bekomen heeft van zijn bevordering. Een bericht in de dagbladen is niet voldoende. Als offieieele kennisgevingen zijn alleen aan te merken de mededeeling in de Javasche Courant en de ontvangst van het betrekkelijke Gouverne- ments besluit. ad 2. De bevorderde zal zich zoodra mogelijk, voorzien van een der beide offieieele mededeelingen, bij zijn chef dienen te melden, daar deze zonder van die mededeeling kennis te dragen, niet zal kunnen toestaan, dat de nieuwe distinctieven worden ge dragen. 3e. Wanneer mag een gewijzigde uniform worden gedragen?] Na de offieieele mededeelingen in het Staatsblad, Javasche courant of Alge meen e Order ad 3. De wijziging van de zwarte uniform is vastgesteld bij Ko ninklijk besluit en mag dus, aangezien in dat besluit niet nader daaromtrent is bepaald, worden aangebracht, zoodra dit besluit door den Gouverneur-Generaal is bekendgemaakt in de Javasche Courant. Omtrent de veldtenue is echter be paald, dat deze door den Legercommandant zal worden vast gesteld. Die tenue zal dus niet mogen worden gedragen voor de afkondiging ervan in de Algemeene Order of een daarin nader door den Legercommandant te bepalen datum.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 489