'fc Lijkt onmogelijk, maar toch kan 't. Meen evenwel niet, dat 't eenvoudig is, dat er geschipperd kan worden, dat men met half werk iets bereikt. Alleen met uitstekend werkzonder zelfs de geringste fouten bereikt men wonderen. Met half werk daarentegen heeft men alleen kans op teleur stelling, schade, ongelukken. Allesof niets. De hond, die geschikt is als forthond op te treden, is niet anders en niets minder dan de politiehond. Dit hoop ik nader aan te toonen. 2. Wat moet een forthond kunnen? In 't algemeen zijn omgeving bewaken. Zijn meester beschermen. Zichzelf beschermen. Alles wat aan zijn hoede is toevertrouwd beschermen. Zijn terrein afpatrouilleeren. Alle verdachte personen arresteeren, 't vluchten beletten en aan zijn meester overleveren. Dien helpen bij 't opbrengen der arrestanten. Zoonoodig het spoor van een verdachte, of in 't algemeen dat, waarop hij gezet wordt, volgen, tot hij 't gezochte vindt. Verdachte of gezochte voorwerpen aan zijn meester brengen (apporteeren) ij- Alles wat niet met zijn werkzaamheden in verband staat totaal ongemoeid laten, althans zoolang hij in dienst is. 3. Wat moet een politiehond kunnen? Hieronder volgen de nieuwste eischen, door het hoofdbestuur der Nederlandsche Politiehondvereeniging (N. P. V.) gesteld voor het verkrijgen van het certificaat voor „Uitmuntend Politiehond" 2). INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 1117 1) B. v. weggeworpen of verstopte kaarten, aanteekenboekjes, fotografiearti kelen, wapens enz. 2) Er worden ook certificaten afgegeven voor Speurhond" en «Politie- kond". De laatste qualificatie onderscheidt zich van «Uitmuntend P." slechts door het aantal toegekende punten. Overigens spreekt het vanzelf dat men voor forthonden slechts «Uitmuntende politiehonden" kan 'gebruiken. Honden, aan welke het certificaat »P." wordt uitgereikt, moeten naar ik meen meer worden beschouwd als honden, die nog in africhting zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 509