in de vakbladen vermeld. En steeds weer wekken goede poli tiehonden de bewondering op voor de wijze, waarop zij zich aan de praktijk weten aan te passen. Een hoogst interressant staaltje werd mij door den beken den dresseur, den heer Kessler, medegedeeld. De heer K. wilde bewijzen hebben, dat de hond niet de lucht speurt van het doode materiaal, bv. den schoen, doch uitsluitend de lucht van het levende wezen, die den schoen als't ware doordringt. Hij liet daarom twee personen op klompen hetzelfde spoor volgen, en na eenigen tijd in eikaars klompen stappen zonder den grond te raken, en elk zijns weegs gaan. Wat bleek nu Na eenige oefening lieten de goede honden zich niet meer van de wijs brengen, en bleven het goede spoor volgen, on danks het feit dus dat aan de verwisselde klompen toch nog een andermans lucht moest hangenTegen zulke dieren helpt geen indianenvernuft Denk nu niet, dat zulke resultaten gemakkelijk te bereiken zijn. Alleen uitmuntende honden, geoefend door uitstekende dresseurs onder hun eigen africhters, bereiken zulke schitte rende resultaten. Wat kan er nu gebeuren met een slechten, slecht afgerich- ten, slecht voorgevoerden hond? Tallooze onheilen. Hij brengt zijn werk niet tot een einde. Apporteert u een stuk vogelverschrikker. Brengt u 't eerste- 't beste voorwerp, dat hem in gezicht komt, om zich van zijn opdracht af te maken. Eet het fricadelletje op als de baas niet naar hem kijkt. Blaft razend tegen den gevondene, misschien wel den verkeerde, maar smeert 'm terug als zijn baas niet gauw ter plaatse isde boef verdwijnt intusschen. En wat het ergste is, hij valt den gevondene, wellicht een onschuldige, als een roofdier aan, scheurt hem de kleeren van het lijf, slaat de tanden in zijn kuiten. Valt zijn slachtoffer op den grond, hij zal zelfs zijn gelaat niet ontzien, en wee den ongelukkige, als de baas niet spoedig ter plaatse is Op een concours is zoo iets leelijk, maar doet niemand kwaad als den eigenaar. De boef is onkwetsbaar door zijn leeren pak, en 't daarover gedragen compleetje is een aflegger. Maar stel u zoo'n hond voor in werkelijken politiedienst. 1120 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 512