Dimmer mag een sectie of groep tenzij in het hieronder genoemde geval uit een andere sectie of groep worden aan gevuld, terwijl de officieren, het kader en de manschappen slechts in geval vaD overplaatsing, paspoort of gagement, evacuatie enz. hunne sectie of groep verlaten. Het op sterkte brengen van groepen en sectiën mag dan ook alleen uit de periodieke aanvullingen geschieden. Is het echter te voorzien, dat bovenbedoelde aanvullingen niet kun nen worden te gemoet gezien binnen afzienbaren tijd, dan wel, wanneer zulks met de te verrichten uitrukkende en wachtdiensten gewenscht is, dan kan de betrokken compa gnie tijdelijk in plaats van in vier in drie sectiën ingedeeld worden, waartoe de 7e en 8 groep over de overige zes groepen verdeeld worden, tot tijd en wijle zulks niet meer noodig of gewenscht is. Steeds moet worden uitgerukt met tactische afdeelingen, dat wil zeggen met de groepen en sectiën volgens de vaste indeeling, dus ook onder haar eigen commandanten en met haar eigen kader; het zoogenaamd commandeeren om toer beurt staat achter bij het aldus handhaven van het tactisch verband. Wanneer tengevolge van een of andere omstandigheid de sterkte van een groep al te veel afwijkt van 20 geweren, worden twee groepen, doch van een zelfde sectie, uitgezonden; wanneer echter de andere groep van die sectie reeds is uit gerukt, moet een groep van een andere sectie, dan wel deze in haar geheel voor die patrouille, excursie of dekking worden gecommandeerd. Is nu de sterkte van één sectie niet voldoende om het be oogde doel te bereiken, dan moeten één sectie met één groep dan wel twee sectiën daarvoor bestemd worden en zoo die sterkte nog grooter moet wezen, zal op gelijke wijze, door toevoeging van nog meerdere sectiën of groepen en niet door gedeelten van groepende sterkte vermeerderd worden. De tactische ortderdeelen moeten gecommandeerd worden door hun eigen officieren en onderofficieren, terwijl de hoog ste of oudste in rang der officieren optreedt als commandant der patrouille of colonne en zich daartoe in het rechtstreeksch 1138 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 530