rugkomst van een kleine patrouille en na aankomst in het marschbivak overtuigt hij zich van het aantal patronen, dat ieder man verschoten heeft, alsook van het aantal hulzen, dat verloren is geraakt en houdt hiervan aanteekening. Zoo veel mogelijk moeten alle hulzen ingeleverd woiden. Hij drukt ieder man op het hart bij het zich ter ruste begeven gedurende den nacht in marschbivaks zijn munitie zoodanig op te bergen, dat de bij de patrouille of colonne ingedeelde dwangarbeiders zich daarvan niet kunnen voorzien, om op onopgemerkte wijze deze in handen van de verzetspartij te spelen, daar de tegenstander maar al te graag zich van onze munitie meester maakt en er goed voor betaalt, wanneer hij ze koopen kan. Daarom moet ook zooveel mogelijk gewaakt worden tegen verloren gaan van gevulde houders tijdens het gevecht, door den schutters er telkens aan te herinneren, hun patroontasschen goed te sluiten, nadat een houder is uitge nomen. Ledige houders en hulzen zijn bij den vijand eveneens zeer gewild. Men kan derhalve niet te streng zijn in de controle over munitie. Ook door de officieren moet van tijd tot tijd over de munitie inspectie gehouden worden. Niet alleen op patrouille, maar ook in de bivaks en tijdelijke kampementen moet de uiterste zorg aan de munitie besteed worden. Zoo is het wenschelijk, in verband met een juiste controle op de verbruikte munitie, dat direct na terugkomst in het bivak de verschoten patronen worden aangevuld, zoodat ieder man weer het voorgeschreven aantal in zijn bezit heeft, terwijl van de uitgegeven munitie zorgvuldig aanteekening wordt gehouden. Deze opgave moet overeenkomen met het door den groepscommandant te voren opgenomene. Voorts moet de munitie zoodanig in de rustkamer of het (zoo mogelijk afzonderlijk daarin aanwezige) munitie-magazijntje worden opgeborgen, dat niemand, dan de daarmede belaste persoon, hier bij kan komen. De kisten moeten eveneens behoorlijk afgesloten zijn. De officier van de week houde gedurende zijn weekdienst eenmaal een nauwgezette inspectie over de in dat magazijn aanwezig zijnde munitie en rapporteere onmiddellijk bij gebleken verschillen. 1144 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 536