als hij in beweging moet komen op een teeken van zijn commandant. 2. Verspreiden. Het tegenovergestelde teeken van verza melen, waarbij de bevolen tusschenrnimte wordt aangegeven door het omhoog steken van 1, 2, 3 of 4 vingers. Wordt het teeken „verspreiden" alleen gegeven, dan is de tusschen rnimte gelijk aan die in de gesloten orde. Het verspreiden geschiedt steeds in den looppas. 3. „Vuren". Het maken van eenige schijnaanslagen, zoo mogelijk met behulp van de klewang. 4. „Ophouden met vuren". Afzwaaien. 5. „Groepsgewijze vooruitgaan". Eerst het teeken „voor waarts" geven aan den commandant der r (1) groep; daarna aan dien der 1 (r) groep. 6. „Munitie aanvragen". Met het hoofddeksel in de hand de arm strekken in de richting van den naasthoogeren chef. 7. „Bajonet op". Deze beweging nabootsen. B. Voor den C. Commandant. 1. Het formeer en der flank-, uit de marschcolonne"armen zijwaarts heffen en daarna het aantal 10-tallen passen aan geven door het omhoog steken van vingers. De 2e (3e en 4e) sectie rechts (links) van de voorste met den looppas, tenzij het teeken „halt" wordt gegeven aan de le sectie. Oppervlakkig oordeelende, zou men zeggen, dat 3 kort achter een gegeven teekens verwarring zouden veroorzaken, maar bij eenig oefenen komt dat beslist niet voor. 2. „Echelon-formatie aannemen'"-, armen zijwaarts heffen en daarmee de lijn aangeven, waarin de hoofden der sectiën komen. Verder als bij B. 1. 3. Rechts (links) de tirailleur linie verlengen"de r (1) arm achterwaarts strekken en haar daarna zijwaarts naar voren slingeren, als of men een bal over den grond wilde werpen. 4. „Tirailleurlinie versterken"2 X het teeken „voorwaarts" geven. 5. Verzoek ondersteuning" (van den C. Commandant, aan den B. Commandant, als b.v. de ondersteuningstroepen ver bruikt zijn en dit niet direct door den B. Commandant wordt 1162 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 554