Wi (Ilededeelingen betreffende bet Indisch Leger Kader-opleiding Infanterie. Wapening en Uitrusting, De ervaring der moderne oorlogen toonde de noodzakelijkheid aan de benoemings-eischen van het Europeesch Kader grondig te herzien en in het bijzonder die voor de Enropeesche Onderofficieren te ver zwaren. Ten einde te voldoen aan den drang naar hoogere ontwikkeling, voornamelijk voortgekomen uit den boezem van het Amboineesch Ka der, zijn voorts de programma's voor Amboineesche Sergeanten vrij belangrijk en die voor het andere niet Europeesch Kader, eenigszins verzwaard. Ten einde aan de Kaderscholen meer tijd beschikbaar te hebben voor de eigenlijke vakopleiding moet voor toelating tot die inrichtin gen aan een voor eiken rang vastgesteld examen zijn voldaan. Om de militairen, die met goed gevolg een cursus aan de Kader- school hebben doorloopen, doch bij gebrek aan vacature's niet dadelijk kunnen worden bevorderd, beter in de gelegenheid te stellen het ge leerde te onderhouden en zich verder practisch voor den hoogeren rang te bekwamen, zal aan bedoelde militairen, in afwachting van hunne effectieve bevordering, den titulairen hoogeren rang worden ver leend. Het draagriemenstel is zoodanig gewijzigd, dat daaraan de veldzak kan worden bevestigd, waardoor het voordeel wordt verkregen, dat het gewicht der bepakking eenigszins is verminderd en bovendien meer gelijkmatig over schouders en heupen wordt verdeeld. Na proefnemingen met een tiental soorten licht pioniergereedschap werd besloten de Infanterie voor graafwerk uit te rusten met een in een foudraal aan den gordel te dragen patjolpikhouweel met afneem baren steel. Voorts worden per groep medegevoerd, eenige kapmessen, een hand bijl, een kettingzaag, een kniptang voor ijzerdraad, een groepstouw en eenige vijlen ter aanscherping van de schoppen en de zaag. Ook deze gereedschappen worden alle in een foudraal aan den gor del gedragen. De zichtbare blinkende deelen der wapening zullen door bruineeren als anderszins dof worden gemaakt en zulks om de aanwezigheid van troepen niet door het geschitter van blanke wapendeelen te verraden. Ter voorkoming van verwonding of hinder tengevolge van gasont- snapping is in de kamer van de geweren (karabijnen), in navolging 1) Verstrekt door het Departement van Oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 565