Proef met keukenwagens. Aluminium eetketel. Onderkleeding. Errata. 1176 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT Bij de in de maand September j.l. gehouden groote manoeuvres werd voor de bereiding van het brood ten behoeve van de manoeuvreeren- de troepen gebruik gemaakt van 3 veldbakovens van eenvoudige constructie, welke werden bediend door van de militaire bakkerij te Tjimahi afkomstig personeel. Daarbij bleek dat de capaciteit voldoende was om dagelijks 4000 rations brood van goede hoedanigheid te leveren. Proeven zullen worden genomen met hooikisten, en met lichte keu kenwagens van zeer eenvoudige constructie, welke geschikt zijn voor gebruik in de Indische terreinen. Yoor gezamenlijke spijsbereiding kan tot nu toe slechts worden be schikt over het gewone in de garniznoenen gebezigde keukengereedschap (kookketels, braadpannen enz.), dat te velde niet bruikbaar is gebleken, in verband waarmede de man tot dus ver uitsluitend op zelf koken is aangewezen. Besloten is tot invoering van een aluminium eetketel, ter vervanging van den blikken eetketel en van de in gebruik zijnde kookpannetjes. De bestaande eetketel voor onbereden militairen voldeed n.l. wat vorm, samenstelling en practische bruikbaarheid betreft niet aan de eischen, welke aan een dergelijk uitrustingstuk moeten worden gesteld. Daar de aluminium eetketel ook geschikt is om daarin te koken, worden daar door de ijzeren kookpannetjes overbodig. Door de invoering van de katoenen bovenkleeding is het noodzake lijk geworden de militairen eene meer rationeeleonderkleeding te verstrek ken, bestaande uit een hygroscopische stof, welke het zweet gemak kelijk in zich opneemt, en het lichaam tegen kouvatten beschut. Daartoe zullen de in gebruik zijnde witte katoenen hemden voor Europeanen en Amboineezen en de boezeroenen van Inlandsche mili tairen worden vervangen door tricot-hemden, terwijl het voorts in de bedoeling ligt alle militairen van dunne wollen sokken te voorzien tegen afschaffing van de katoenen sokken voor Europeanen en Am boineezen. In aflevering No. 11, November 1911, blz. 1080, wordt vermeld onder het hoofd „Reorganisatie van de Veld-Infanterie", regel 7 en 8 v.o. „1 Amb. (lnl.) korporaal en 16 Amb. (Inl.) fuseliers per Amb. (Inl.) brigade." Ter vermijding van misverstand, ware hiervoor te lezen: „1 Amb. (Inl.) korporaal en 16 Amb. (Inl.) fuseliers per Amb.—Inl. brigade."

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 568