Van Vreemde Legers, Duitschland. blcbtkogelpistolen. De jongste krijgservaringen en die opgedaan bij de manoeuvres in 1910 hebben de noodzakelijkheid aangetoond, bij nachtgevechten het geveehtsveld te verlichten. Op de grootere afstanden rust deze taak op de zoeklichten. Dit materieel is echter Diet erg beweeglijk, en het kan ravijnen niet verlichten. Tot dit laatste doel dient het lichtkogel- pistool, voor welks gebruikten voorschrift het licht heeft gezien. Het pistool dient om bij nachtgevechten het voorterrein te verlich ten. Het wordt door de pioniers bedient en verschiet witte en roode lichtkogels, die zich in sterren verdoelen. De witte kogels worden tot verlichting gebezigd, b. v. om te verkennen of de vijand nadert, of wel of hij zich voor de stelling heeft vastgezet De kogel kan een terreinstrook van 200 M. gedurende 8 seconden verlichten Verschiet een man verscheidene kogels achter elkaar, of wel werken twee schut ters samen, dan kan men het terrein gedurende verscheidene minu ten achtereen onafgebroken verlichten. Deze tijd is voldoende om den vijand met geweer- of mitrailleurvuur te vernietigen. Slechts bestaat het gevaar, dat bij een onhandig gebruik, door te steil te schieten, de eigen troep wordt verraden. De lichtkogel heeft een groot brand stichtend vermogen, men kan er daken mee iïi brand schieten. Met behulp van den rooden lichtkogel kan men nog op verscheiden ki lometers afstand verbinding scheppen tusschen colonnes en hoogere commando's. Schw. Mil. Blatter, Sept. '11. Automatische gem er en. Volgens la Prance militaire No 8381 zou men in Duitschland op het oogenblik een automatisch geweer beproeven. Hierbij zou het sluitstuk verbonden zijn met een op de monding geplaatsten knaldem per van Maxim. Zoodra het schot afgaat, gaat de knaldemper eenige centimeters vooruit. Deze beweging wordt door middel van een onder den loop aangebrachten hefboom overgebracht op den grendel, die, zich onder den gasdruk openende, de huls uitwerpt, en uit het maga zijn een patroon opneemt. Terwijl de grendel zich automatisch sluit, brengt een veer den knaldemper weer op zijn plaats terug. Het blad herinnert eraan, dat nog slechts enkele maanden geleden beslist werd tegengesproken, dat het Duitsche leger een automatisch geweer zou willen aannemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 569