1194 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT S. gaat helaas niet nader op dit denkbeeld in. Vermoedelijk moet hier gedacht worden aan het z. g. bataljonsgeschut, waarover in de buitenlandsche tijdschriften ook reeds een en ander werd vermeld. Vermelden we ten slotte nog een paar punten uit de .Algemeene Order" voor de troepen, die aan de manoeuvres deelnamen, n. 1. de punten 1, 6, en 9. Punt I luidde: Bij de Legermanoeuvres zal ge tracht worden, alles zooveel mogelijk als in oorlogstijd te doen ge schieden". lien dergelijk punt moet, dunkt ons, weggelaten kunnen worden. Punt 6 vermeldt, dat door den Leider geen vbespreking: zal worden gehouden, terwijl we in laatstgenoemd punt lezen, dat het niet mocht voorkomen, dat tot Iaat in den avond op orders werd gewacht. Het tweede artikel van deze aflevering is eveneens van de hand van den Luitenant Kolonel v. d. Belt. en is getiteld. „De uitrusting van den soldaat te velde". In dit artikel wordt een, door foto's verduidelijkte, beschrijving gegeven van de uitrusting van den Engelschen soldaat, met welke uitrusting, bij ons, zooals S. zegt „het ledergoed" genoemd, maar waaraan in het Engelsche leger geen stukje leer voorkomt, bij de Koloniale Reserve proeven werden genomen. Vermelden we ten slotte nog, dat, aanvangende 1 Januari 1912, elke aflevering van Mavors zal worden uitgebreid met 16 bladzijden druks. Deze bladzijden zullen bevatten, overzichten van militaire tijdschrif ten, uittreksels uit militaire artikelen in dagbladen en niet-militaire tijdschriften voorkomende, besprekingen van militaire boeken enz., welke stof zal worden behandeld door den Reserve-Kolonel v. d. Gen. Staf J. C. van den Belt. Mavors zal daardoor zeker nog aan attractie winnen. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 586